Skip to main content

Forza Motorsport „podniesie poprzeczkę gier wyścigowych”

Szef Xbox Game Studios chwali nową grę studia Turn 10.

Matt Booty - szef Xbox Game Studios - zapowiada, że nowa odsłona serii Forza Motorsport „podniesie poprzeczkę gier wyścigowych”.

Booty był gościem oficjalnego podcastu Xboxa. Podczas audycji podzielił się ze słuchaczami swoimi wrażeniami z gry: „zrobiliśmy naprawdę obszerne testy Forza Motorsport. Gra jest niesamowita i podniesie poprzeczkę gier wyścigowych, w szczególności wśród symulatorów i gier kompetytywnych”.

Szef Xbox Game Studios sam pracował w przeszłości nad grami wyścigowymi. Uważa, że w branży od tego czasu sporo się zmieniło, ale też wiele rzeczy pozostało takich samych. Wspomniał, że sama praca nad grą - projektowanie tras czy modelowanie samochodów - odbywa się jak przed laty, jednak deweloperzy mają dzisiaj dostęp do technologii, które dawniej byłyby uznane za „science fiction”. Wskazał tu np. na śledzenie promieni.

Studio Turn 10 nie podało jeszcze dokładnej daty premiery Forza Motorsport. Niemniej, tytuł zadebiutuje w okolicach wiosny przyszłego roku. Deweloperzy chwalą się znacznie świetną grafiką, rozbudowanym modelem fizyki i wieloma opcjami modyfikacji pojazdów. Produkcja będzie dostępna w dniu premiery dla abonentów Xbox Game Pass.

Zobacz także