Skip to main content

Forza Motorsport - muzyka podczas wyścigu: jak włączyć

Jak słuchać muzyki w trakcie jazdy.

Forza Motorsport (2023) to wyścigi, które skupiają się w głównej mierze na stosunkowo realistycznym przedstawieniu sportu, jakim są wyścigi samochodowe. Twórcy postanowili to podkreślić między innym poprzez muzykę w grze.


W Forza Motorsport (2023) nie włączymy muzyki podczas wyścigu - muzykę usłyszymy wyłącznie w menu oraz pomiędzy wyścigami, ale nie podczas jazdy, co jest celowym zabiegiem i wyborem twórców. Brak muzyki pozwala skupić się na jeździe, jednak niektórzy po prostu lubią posłuchać ulubionych utworów za kierownicą.

Jeżeli należycie do tych osób, to zostaje skorzystać z zewnętrznego odtwarzacza muzyki. W przypadku konsol Xbox najłatwiej zrobić to za pomocą aplikacji Spotify lub innej usługi do streamowania - wystarczy uruchomić program w tle i wybrać interesującą nas playlistę, np. ścieżkę dźwiękową z Forza Horizon, Gran Turismo lub Need For Speed i włączyć muzykę.

Aplikacja w tle może jednak „gryźć się” z muzyką w menu gry, więc polecamy ją wyłączyć. W tym celu przechodzimy do Ustawień gry i do zakładki Dźwięk. Szukamy opcji Muzyka i zmieniamy wartość wyświetlaną po prawej na 0.

UWAGA: Możliwe, że w przyszłości twórcy gry zdecydują się umożliwić słuchania muzyki podczas jazdy, jednak nie powinniśmy liczyć na żadne licencjonowane utwory. Seria Forza nigdy nie słynęła z muzyki i podczas wyścigów najczęściej rozbrzmiewały proste melodie jak te, które słyszymy w menu.

Następnie: Forza Motorsport - asysty i ułatwienia, jak działają

Spis treści: Forza Motorsport - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forza Motorsport - lista samochodów: wszystkie auta

Read this next