Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Horizon 5 - wyróżnienia: punkty, jak zdobywać

Co robić, by szybko odblokowywać kolejne rozdziały przygody festiwali Horizon.

Wyróżnienia to bardzo ważny element w grze Forza Horizon 5. Dzięki zdobywaniu kolejnych wyróżnień, otrzymujemy punkty, które przybliżają nas do odblokowania kolejnego rozdziału przygody Horizon.


Na tej stronie:


Wyróżnienia w Forza Horizon 5 - podstawowe informacje

Wyróżnienia otrzymujemy za wiele czynności, które wykonujemy w grze. Niektóre z nich po prostu wpadają „same”, gdy bierzemy udział w nowych zawodach czy po prostu jeżdżąc po bezdrożach.

Kiedy zaliczymy zadanie związane z danym wyróżnieniem, na ekranie pojawi się stosowny komunikat (1). Pojawi się również liczba punktów, jakie zgarniemy za dane wyróżnienie.

Warto wiedzieć, że wyróżnienia są unikalne i nie można ich powtarzać. Jeśli np. ukończymy jakieś zawody, otrzymamy wyróżnienie, ale ponowne wzięcie udziału w tym wyścigu nie sprawi, że znowu otrzymamy punkty wyróżnień.

Warto przejrzeć wszystkie wyróżnienia - te zdobyte i niezdobyte - aby wiedzieć, co warto wykonać, by zdobyć kolejne punkty. Okno z Wyróżnieniami (2) znajduje się w menu gry, w zakładce Kampania (3).

Kolejne kategorie wyróżnień odblokujemy wraz z postępem w grze. Na ekranie wyróżnień znajdziemy informacje o:

  • zaliczonych wyróżnieniach (4) - złote tło,
  • niezaliczonych wyróżnieniach (5) - białe tło,
  • liczbie punktów wyróżnień (6), jakie otrzymamy za zdobycie danego wyróżnienia.
  • pasku stanu punktów wyróżnień (zielona ramka w prawym, górnym rogu ekranu na poniższym obrazku) - kiedy pasek się zapełni, możemy odblokować kolejny rozdział przygody Horizon.

Można przypiąć (7) jedno wyróżnienie do ekranu głównego gry. Wówczas pojawi się informacja (8) na ekranie, przypominają nam o wyróżnieniu, które chcemy wykonać.

Jeszcze jednym powodem, dla którego warto przeglądać listę wyróżnień, są specjalne nagrody za wykonanie danego zadania. Wówczas na kafelku pojawi się informacja o nagrodzie (9), jaką zdobędziemy, gdy zrealizujemy cel wyróżnienia. Kiedy tego dokonamy, należy odebrać nagrodę (10).


Wyróżnienia, dzięki którym szybko odblokujemy dostęp do kolejnego rozdziału przygody Horizon

Przede wszystkim skup się na nowych zawodach. Przejrzyj mapę w poszukiwaniu ikon z napisem NOWOŚĆ (11).

Najedź wówczas na taką ikonę, by dowiedzieć się, co należy wykonać, by zdobyć punkty wyróżnień. Zazwyczaj wystarczy tylko ukończyć dane zawody, aby zgarnąć ważne punkty. Dlatego skup się na ekspedycjach, wyścigach i innych aktywnościach, w których nie brałeś udziału wcześniej.

Następnie: Forza Horizon 5 - szybka podróż: jak korzystać

Spis treści: Forza Horizon 5 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forza Horizon 5 - Przygoda Horizon, festiwale: jak odblokować

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze