Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - wyzwania: Użyj szczeliny lub szczeliny na wynos w różnych meczach

Lokacje wszystkich portali.

Jedno z darmowych wyzwań 7 tygodnia 7 sezonu rozgrywek w Fortnite związane jest ze szczelinami. Jeżeli jesteś doświadczonym graczem, na pewno wiesz, jak wykorzystać te niezwykłe zjawiska.

Dla pewności warto jednak przypomnieć, że szczeliny działają jak portale. Dzięki nim możemy przenieść się wysoko do nieba i dzięki temu łatwo przemieszczać się na duże odległości.

Aby pomyślnie zakończyć wyzwanie, musisz skorzystać z trzech szczelin - liczą się też te przenośne. Jedynym ograniczeniem jest fragment nazwy wyzwania wspominający o „różnych meczach”. Oznacza to, że podczas jednej rozgrywki możesz skorzystać tylko z jednego portalu. Reasumując: musisz zagrać co najmniej 3 mecze.

Lokalizacja szczelin na mapie

Aby ukończyć zadanie, musisz przeskoczyć przez łącznie trzy szczeliny, jednak na jedną rundę przypada tylko jedna interakcja z portalem. Możesz oczywiście skorzystać z kolejnych szczelin, ale nie zaliczą się one do wyniku.

Możesz grać w standardowy sposób i wskakiwać w szczeliny tylko, kiedy przypadkiem je znajdziesz, ale możesz też od razu wyruszyć na poszukiwania i jak najszybciej wykonać zadanie. Pomoże ci w tym poniższa mapa:

Problemem może być fakt, że choć pęknięcia pojawiają się w ustalonych przez twórców lokacjach, nie zawsze znajdziesz je we wspomnianych miejscach - to kwestia szczęścia. Wypatruj niebieskich promieni, dzięki którym zobaczysz szczeliny z dużej odległości.

Wyzwanie uznaje też jednak szczeliny na wynos, które możesz znaleźć w skrzynkach, lamach czy automatach. Gdy tylko trafi ci się tak przedmiot, natychmiast go użyj, bo przyspieszyć wykonanie zadania.

Pamiętaj jednak, że nie możesz ręcznie opuścić rozgrywki po użyciu szczeliny - musisz dokończyć mecz, czyli wygrać go albo zostać wyeliminowanym.

Jak używać szczelin

Jeżeli nie jesteś doświadczonym graczem Fortnite, być może nie wiesz, w jaki sposób działają szczeliny. W tej sekcji dowiesz się, jak możesz użyć tych niewielkich portali i w jakich sytuacjach ci się przydadzą.

Dzięki szczelinom możesz:

  • uciec od burzy
  • łatwo zmienić pozycję
  • uciec z walki, w której nie masz szans
  • zaskoczyć oponentów

Istnieją jeszcze inne ciekawe sposoby wykorzystania pęknięć, ale zanim zaczniesz sam wymyślać efektywne taktyki, musisz wiedzieć, jak działają portale.

Nie jest to skomplikowane. Kiedy zbliżysz się do szczeliny, ta otworzy się nieco. Przechodząc przez portal, zostaniesz natychmiast przeniesiony w miejsce nad tobą, na niebie, skąd zaczniesz spadać w kierunku ziemi.

Tak jak po wyskoczeniu z busa, twoja lotnia otworzy się automatycznie. Stanie się to jednak dość późno, więc możesz zrobić to ręcznie, zaraz po skorzystaniu ze szczeliny. Będziesz miał więcej czasu na manewry w powietrzu.

Należy też pamiętać, że szczelina zamyka się krótko po tym, jak gracz z niej skorzystał. Jeżeli cała drużyna chce przenieść się do nieba, należy się pospieszyć.


Wróć do strony głównej: Fortnite: sezon 7 - wyzwania tygodniowe

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze