Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - startuje 9. sezon rozgrywek

Zmiany na mapie i nowy środek transportu.

Dzisiaj w Fortnite rozpoczął się dziewiąty sezon rozgrywek. W ramach wydarzenia twórcy nastawionej na sieciowe zmagania strzelanki ze studia Epic Games między innymi odświeżyli układ mapy produkcji.

Erupcja wulkanu zmieniła niektóre lokacje, nadając obszarom futurystyczny wygląd. Przykładowo Wykrzywione Wieże to teraz Neo-Wykrzywione, zaś Sklepowa Sadyba przekształciła się w Mega Market. Pojawiły się też nowe miejsca, w tym Bananowe Stoisko Skórka i Kurza Knajpa.

Jednym z ciekawszych elementów wprowadzonych przez deweloperów są strumienie powietrzne, za pomocą których gracze mogą przemieszczać się po mapie, kontrolując przy tym prędkość i kierunek szybowania.

Wspomniane urządzenia generują również potężne podmuchy powietrza, które potrafią wyrzucić postać użytkownika na niewielkie wysokości. Co ciekawe, po upadku prowadzony bohater nie dozna żadnych obrażeń.

Ponadto w trybie kreatywnym pojawiły się latające platformy i inne futurystyczne przedmioty do wykorzystania podczas konstruowania własnych plansz. Z kolei moduł Ratowania Świata wzbogacił się o następny wątek fabularny i Gry Wojenne - cztery misje symulacyjne.

Zobacz: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Nie zabrakło powiązanego z sezonem karnetu bojowego. Nabywcy pakietu natychmiastowo uzyskują dostęp do strojów K0guta i Roxi, a awansując na kolejne stopnie, mogą zdobyć ponad 100 unikalnych nagród. Nowością są Fortbajty, czyli 100 czipów do zebrania podczas zabawy - powiększanie kolekcji odblokuje tajemniczą grafikę. Do tego szereg poprawek w rozgrywce.

Źródło: Epic Games

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze