Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy: Agito „na pewno” doczeka się lokalizacji na rynki zachodnie

Square Enix chce też wydać Type-0 na PSN.

Hajime Tabata ze Square Enix przyznał w rozmowie z Eurogamerem, że Final Fantasy: Agito „na pewno” doczeka się lokalizacji na rynki zachodnie.

Warto zauważyć, że informacje o lokalizacji nie muszą koniecznie oznaczać, że gra zadebiutuje poza Japonią. Również Final Fantasy: Type-0, czyli pierwowzór Agito, został przetłumaczony, ale nigdy nie doczekał się premiery.

Tabata wyjaśnił, że Type-0 przetłumaczono na kilka języków, ale zrezygnowano z premiery na zachodzie z „logicznych powodów”. Tłumaczenie niejasne, ale oznacza zapewne słabe perspektywy sprzedaży na konsoli PSP w 2011 roku.

Deweloper określił Agito oraz Type-0 jako „tytuły towarzyszące”, ma także nadzieję na wydanie Type-0 na zachodzie przez PlayStation Network.

Final Fantasy Agito to oryginalna nazwa Final Fantasy Type-0 z PSP. Nie mamy jednak do czynienia z prostą konwersją, lecz z „alternatywnym doświadczeniem”. W nowej wersji powrócą znani bohaterowie, spotkamy też nową postać - Myuu Kagerohi. Usprawniono także oprawę graficzną. Gra ukaże się w przyszłym roku na urządzeniach z systemami iOS i Android.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze