Skip to main content

Demo Final Fantasy 15 dostępne w przyszłym roku - raport

Type-0 HD ukaże się w marcu?

Serwis GameInformer pośpieszył się chyba z publikacją informacji z rozpoczynających się jutro targów Tokyo Game Show. Ujawniono między innymi, że Final Fantasy 15 otrzyma w przyszłym roku wersję demonstracyjną.

Piękne fryzury

Demo - zatytułowane Episode Duscae - pozwoli sprawdzić wczesne etapy gry. Twórcy dostosowują podobno niektóre elementy rozgrywki, by lepiej nadawały się do prezentacji możliwości tytułu.

GameInformer w usuniętym już artykule ujawnił także, że Final Fantasy Type-0 HD zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych już 17 marca przyszłego roku, razem z kuponami upoważniającymi właśnie do pobrania wersji demonstracyjnej. Nie wiadomo jednak, czy demo Final Fantasy 15 ukaże się tego samego dnia.

Final Fantasy 15 miało pierwotnie nosić nazwę Final Fantasy Versus 13, będzie jednak odrębną częścią serii japońskich RPG. Nadal ujawniono niewiele informacji na temat gry, ale mówi się o większym nacisku na akcję.

Final Fantasy Type-0 HD to konwersja tytułu z PlayStation Portable. Fabuła opowiada o wojnie w krainie Orience. W konflikt zostaje wplątana organizacja zwana Class Zero - grupa czternastu obdarzonych magicznymi zdolnościami wojowników.

Obie produkcje zmierzają na PlayStation 4 i Xbox One. Nie znamy jeszcze daty premiery Final Fantasy 15.

Read this next