Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Problemy z Final Fantasy Type-0 HD w wersji PC - raport

30 FPS i mało opcji.

Final Fantasy Type-0 HD ukazało się wczoraj w wersji PC, lecz opinie graczy wskazują, że mamy do czynienia z niskiej jakości konwersją.

30 FPS?

„Otrzymaliśmy doniesienia od konsumentów, którzy nie mogą włączyć gry i chcemy poinformować, że przyglądamy się sprawie. Dziękujemy za cierpliwość!” - napisał przedstawiciel Square Enix w oświadczeniu na Steamie. Wygląda jednak na to, że to tylko jeden z problemów.

Osoby, które zdołały uruchomić produkcję informują o zepsutym trybie pełnego ekranu, braku rozszerzonych opcji graficznych, awariach przy przechodzeniu do pulpitu czy problematycznym sterowaniu na klawiaturze.

Liczbę klatek na sekundę zablokowano jest do 30, co wynika z ograniczeń silnika, pamiętającego jeszcze czasy PlayStation Portable, gdzie Final Fantasy Type-0 debiutowało w 2011 roku.

Pomimo publikacji remasteru, również tekstury nie wyglądają podobno dużo lepiej, niż w oryginale - czytamy na forum dyskusyjnym gry na Steamie.

Warto pamiętać, że produkcja pochodzi właśnie z przenośnej konsoli i odpowiednio dostosować oczekiwania. Z drugiej strony - to kolejna odsłona Final Fantasy z kłopotami na PC, po problematycznym debiucie FF13.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze