Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - Żelazny gigant, walka z bossem

Jak wygrać.

W trakcie misji głównej Pogrzebane wspomnienia w Final Fantasy 16 będziesz musiał zmierzyć się z bossem zwanym Żelaznym gigantem, żeby przejść dalej. Na tej stronie podpowiemy ci, jak wyjść zwycięsko z tej bitwy.

Gdy boss podnosi nogę i ładuje elektryczny atak, radzimy nie czekać do ostatniego momentu na unik, bo jeśli choć trochę się pomylisz, zasięg ciosu dosięgnie Clive'a. Zamiast tego, odsuń się dwoma unikami już zawczasu - masz na to całkiem sporo czasu.

Cała reszta ataków wręcz jest dość łatwa do uniknięcia w ostatnim momencie, więc warto trzymać się blisko giganta i odskakiwać tylko, gdy podnosi nogę. Jeśli jednak masz problem z wyczuciem ataków tego przeciwnika, postaraj się zwiększyć od niego dystans, by zmusić go do wykonywania skoku z dystansu. Po uniknięciu tego ruchu doskocz do bossa i zadaj mu obrażenia. Warto aktywować wtedy jakąś zdolność, bo długo dochodzi do siebie. Nadchodzący skok poznasz po tym, że boss uderza nogą w ziemię, jak byk szykujący się do szarży.

Gdy boss straci ok. połowę życia, rozpocznie ładowanie Atomowego Promienia. Musisz zniszczyć cały fioletowy pasek, żeby Clive nie otrzymał potężnych obrażeń. To doskonały moment na użycie zdolności Eikonów, które przyspieszą proces.

Po nieudanym Atomowym Promieniu boss przez kilkanaście sekund dochodzi do siebie, więc jeśli masz jeszcze jakieś zdolności Eikonów w zanadrzu, użyj ich teraz. Po kontynuacji taktyki trzymania się blisko - lub ewentualnie prowokowania do szarży z dystansu - walka powinna się zakończyć.

Następnie: Final Fantasy 16 - Piekielny Eikon, walka z bossem

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - Rycerz Umierającego Słońca, walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze