Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - Piekielny Eikon, walka z bossem

Starcie z Ifrytem.

Kulminacją misji głównej Pogrzebane wspomnienia w Final Fantasy 16 są dwie walki z bossami, które następują jedna po drugiej. Na tej stronie opisujemy pierwszą z nich, czyli walkę z Piekielnym Eikonem.

W tej walce możesz zablokować celownik albo na głowie Ifryta, albo jednej z jego nóg - zalecamy to drugie wyjście, czyli celownik na nodze. Eikon atakuje początkowo tak szybko, że może ci być trudno znaleźć czas na atak, ale w tej walce sprawdzi się regularne skracanie dystansu do wroga, by atakować jego nogi. Stojąc przy Ifrycie, trzeba będzie unikać jego ataków, ale po nich boss będzie długo dochodził do siebie - więc zawsze będzie to okazja na atak.

Bardziej doświadczeni gracze mogą obrać inną taktykę - zablokowanie celownika na głowie, a następnie regularne doskakiwanie do bossa za pomocą Doskoku Feniksa. Jest to jednak ryzykowne, bo w powietrzu znacznie łatwiej otrzymać cios.

Gdy widzisz atak Szkarłatna Szarża, od razu zacznij biec w lewo lub prawo, nie zatrzymując się - warto jeszcze pod koniec przedłużyć bieg, wykonując unik (jeżeli stoisz przy samym bossie, od razu zrób zawszasu dwa uniki i nie czekaj na ostatni moment).

Utrzymując bliski kontakt z bossem, uważaj w szczególności na atak Wybuch Wulkanu. To jeden z niewielu przypadków, kiedy musisz przerwać atak na dłużej i odsunąć się od bossa. Upewnij się, że nie stoisz na podświetlonym na czerwono obszarze, a gdy wybuch nastąpi, natychmiast doskocz do Ifryta i kontynuuj atak - będziesz miał na niego sporo czasu.

Czasami boss sam zwiększy od ciebie dystans i będzie atakował Wypaloną Ziemią oraz rzucał w ciebie rzucał kulami ognia, jednak oba ataki są łatwe do uniknięcia.

Oprócz bardzo sporadycznych ataków ogonem, to właściwie wszystko, co czeka cię w starciu z Piekielnym Eikonem. Pamiętaj tylko, żeby po zbiciu paska woli do połowy przełączyć się na Eikona wiatru i nacisnąć kółko na padzie, by przewrócić bossa i odsłonić jego głowę na kilka ciosów.

Następnie: Final Fantasy 16 - Piekielny Cień, walka z bossem

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - Żelazny gigant, walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze