Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - tworzenie i ulepszanie przedmiotów, kuźnia

Crafting i wzmacnianie wyposażenia.

Najlepsze wyposażenie w Final Fantasy 16 to takie, które stworzysz sam - i nie jest to tylko mało znaczące powiedzenie, a fakt, bo przedmioty pochodzące z kuźni mają najlepsze statystyki. Na tej stronie dowiesz się, jak wytwarzać i wzmacniać przedmioty w Czarnym Młocie.


Na tej stronie:


Gdzie jest kuźnia i jak działają receptury

Kuźnia Czarny Młot znajduje się w kryjówce, do której możesz udać się niemal w dowolnym momencie dzięki szybkiej podróży. Oznaczona jest ikoną kowadła (1).

Po rozmowie z kowalem, zobaczysz dwie zakładki - Stwórz i Wzmocnij - a na nich listę przedmiotów, które możesz stworzyć lub wzmocnić.

Na początku nie będzie tam zbyt wiele przedmiotów, ale w miarę postępów i zdobywania kolejnych poziomów, kuźnia będzie dysponowała większą liczbą receptur. Jeśli kowal ma do zaoferowania jakiś nowy przedmiot do wytworzenia, zobaczysz przy ikonie złoty znacznik (2).

Poniżej tłumaczymy, jak działa wytwarzanie i ulepszanie przedmiotów w kuźni.


Tworzenie przedmiotów

Będąc w zakładce Stwórz, zobaczysz wszystkie receptury na przedmioty - również takie, których potencjalnie nie możesz stworzyć ze względu na brak materiałów.

W Final Fantasy 16 istnieją tylko 3 rodzaje przedmiotów do wytworzenia i ekwipowania:

  • Broń (miecze) - wpływają na statystyki ataku i Oszołomienia
  • Pasy - wpływają na statystyki PZ (punktów zdrowia) i obrony
  • Karwasze - wpływają na statystyki PZ (punktów zdrowia) i obrony

Wskazując recepturę, zobaczysz listę wymaganych składników (3). Zwróć też uwagę, jak prezentują się statystyki nowego przedmiotu względem tego, który masz aktualnie wyposażony (4) (bardziej szczegółowe porównanie otrzymasz po naciśnięciu kwadratu). Jeśli rożnica na plus jest niewielka, lepiej zostawić materiały na inną okazję.

Pamiętaj, że w wytworzony przedmiot musisz się jeszcze wyposażyć - gra od razu sama zapyta, czy chcesz to zrobić, ale jeśli wybierzesz „Nie”, to możesz to potem zrobić w zakładce Wyposażenie i Eikony.

A skąd brać składniki rzemieślnicze? Podstawowe składniki znajdziesz po prostu eksplorując świat - w skrzyniach, leżące luzem lub pozostawione przez pokonanych wrogów. Rzadkie składniki pochodzą z bardzo mocnych wrogów, jednak na szczęście sporo takich składników zyskasz z walk z bossami w ramach głównej kampanii.

Po wytworzeniu nowego, lepszego przedmiotu warto jest sprzedać ten stary w sklepie, by zyskać nieco Gili, a więc pieniędzy.


Wzmacnianie przedmiotów

Menu ulepszania przedmiotów wygląda właściwie identycznie do menu craftingu. Tu też jest lista receptur, wymagane materiały, różnice w statystykach itp.

Wzmacnianie przedmiotów jest jednak o tyle nieintuicyjne, że na liście często w ogóle nie ma przedmiotów, które nosisz. Wynika to z faktu, że mocnego, wytworzonego przez ciebie wyposażenia raczej nie da się ulepszyć.

Zanim wzmocnisz przedmiot, dla pewności zawsze naciśnij kwadrat, by sprawdzić, czy w ogóle się to opłaca - po lewej pokaże się ramka z aktualnie wyposażonym przedmiotem.

Następnie: Final Fantasy 16 - Eikony i zdolności: wybieranie, ulepszanie i używanie

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - sklep, kupowanie i sprzedawanie przedmiotów

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Final Fantasy XVI

PS5

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze