Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 pierwszą odsłoną serii z polską wersją językową

To już oficjalne.

Na tę wiadomość czekało wielu polskich fanów jRPG - Final Fantasy 16 będzie pierwszą grą w historii serii, która otrzyma polską lokalizację. Informację oficjalnie potwierdził wydawca - firma Cenega.

Przecieki o rzekomej polskiej wersji docierały do nas już wcześniej ze sklepu Play-Asia, ale teraz otrzymujemy oficjalną informację o napisach w naszym języku.

Cenega, oficjalny partner Square Enix w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech, z przyjemnością informuje, że do planu wydawniczego firmy trafiła gra Final Fantasy 16. Tytuł ukaże się 22 czerwca w wersji standardowej oraz Deluxe na konsolach PlayStation 5 po raz pierwszy również w polskiej wersji językowej (napisy)” - czytamy w informacji prasowej od firmy Cenega.

Jest to sytuacja bez precedensu, ponieważ w ponad 35-letniej historii serii, żadna część Final Fantasy nie została dotąd zlokalizowana na język polski. Poszczególne odsłony otrzymywały jedynie łatki z tłumaczeniami przygotowanymi przez fanów, ale te dostępne były przede wszystkim na PC lub wymagały podejmowania teoretycznie nielegalnych działań od posiadaczy starszych konsol.

Final Fantasy 16 to najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii japońskich gier RPG, która nieprzerwanie od 35 lat cieszy się ogromną sympatią fanów na całym świecie. Jeżeli nie graliście dotąd w żadne Final Fantasy, nie przejmujcie się - każda numerowana część serii to osobna opowieść osadzona w innym świecie i charakteryzująca się odmiennymi mechanikami.

Nadchodząca gra Square Enix objęta jest czasową wyłącznością dla PS5, która potrwa pół roku od premiery. Możliwe, że po tym terminie produkcja trafi także na inne platformy. Wkrótce powinniśmy poznać również oficjalne szczegóły edycji przedpremierowych dostępnych na polskim rynku, w tym ich ceny oraz zawartość.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Final Fantasy XVI

PS5

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze