Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 może przegrzewać niektóre PS5, ale nie ma powodu do obaw

Najczęściej wystarczy lepiej dbać o czystość konsoli.

Gracze Final Fantasy 16 zdają się nie mieć lekkiego życia. Najpierw donoszono o niezbyt wydajnym trybie wydajności, następnie o chorobie lokomocyjnej, jaką u niektórych może wywoływać rozmycie ekranu, a teraz sieć zalewają doniesienia o przegrzewających się podczas rozgrywki konsolach.

Portale branżowe publikują poradniki, jak naprawić problem przegrzewających się podczas gry w Final Fantasy 16 konsol, a Twitter pęka w szwach od postów rozżalonych użytkowników oraz wyśmiewających ich fanów innych platform. Czy jednak rzeczywiście jest czym się martwić? I tak, i nie. Wygląda na to, że skala problemu jest znacznie mniejsza, niż można by sądzić, choć nie oznacza to, że w ogóle go nie ma.

Nie wydaje się jednak, by przegrzewanie konsol było ściśle powiązane z ostatnim tytułem Square Enix, a gracze napotykają podobne problemy od dawna i wielu wymagających graficznie tytułach. W przypadku Final Fantasy 16 największe obciążenie dla sprzętu zdają się stanowić widowiskowe potyczki Eikonów oraz walki z bossami, podczas których może się zdarzyć, że aplikacja zostanie zamknięta, a konsola przejdzie w stan uśpienia.

Wygląda na to, że w wielu przypadkach przyczyną mogą być zatkane lub zakurzone otwory wentylacyjne konsoli, co z w połączeniu z wyższą temperaturą powietrza i wzmożona pracą układu graficznego oraz procesora może doprowadzać do przegrzania. Jeśli jednak dbamy o odpowiednią wentylację i czystość PS5, to ryzyko wystąpienia tego problemu jest minimalne. I choć zgłoszeń może wydawać się sporo, to należy pamiętać, że zdecydowana większość użytkowników nie pisze postów, jeśli wszystko działa jak należy. Część zgłoszeń jest też wprost fałszywa.

Jeżeli jednak wystąpią problemy z przegrzewaniem konsoli podczas gry, można spróbować zmienić tryb graficzny w ustawieniach Final Fantasy 16 na tryb wydajności, a także zredukować wyjściową rozdzielczość obrazu w opcjach konsoli do 1080p. Można też spróbować wyłączyć HDR. Najważniejsze jest jednak ustawienie PS5 na twardej płaskiej powierzchni i zadbanie, by konsola miała jak najłatwiejszy dostęp do powietrza wolnego od kurzu. Warto też trzymać ją w chłodnym i zacienionym miejscu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze