Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ogromny wysyp nowych materiałów z Final Fantasy 16

Treściwe filmy i piękne grafiki.

Wydawca Final Fantasy 16 podzielił się ogromną liczbą świeżych materiałów, które przedstawiają sporo aspektów nadchodzącej wielkimi krokami produkcji. Możemy przyjrzeć się mechanice i funkcjom, a także rzucic okiem na świetne projekty Eikonów.

Na japońskim kanale Square Enix w serwisie YouTube opublikowano łącznie sześć filmów, z których każdy trwa około minuty i przybliża inny element gry. Przede wszystkim możemy przyjrzeć się starciom Eikonów, czyli potężnych bestii przyzywanych przez bohaterów Final Fantasy 16. Twórcy wyjaśniają mechaniki, jednak robią to w języku japońskim i nie udostępniono napisów, więc większości widzów pozostaje podziwianie widowiskowych potyczek.

Kolejne materiały skupiają się na innych mechanikach, ale może po prostu podlinkujemy do nich, by zachować czytelność tekstu. Mamy zatem okazję zobaczyć eikoniczne zdolności używane przez głównego bohatera - są to moce wykorzystywane w walce, ale czerpane od potężnych przyzwańców. Trzeci film skupia się na trybie fabularnym, w ramach którego możemy liczyć na wiele ułatwień, jak automatyczne wyposażenie akcesoriów ułatwiających walkę.

Twórcy pokazali też system rozwoju postaci i drzewko umiejętności. Widzimy, jak wygląda odblokowywanie kolejnych zdolności oraz jak zwiększanie atrybutów wpływa na wygląd i działanie różnych ruchów Clive'a. Ostatnie dwa nagrania przedstawiają walkę z psem Torgalem u boku, a także innych towarzyszy, którzy dołączą do nas wraz z postępami fabularnymi.

Twórcy udostępnili też piękne grafiki koncepcyjne przedstawiające projekty Eikonów, jakie pojawią się w grze. Widzimy na nich Shivę, Phoenixa, Ramuha, Garudę, Titana, Bahamuta, Odina oraz Ifrita. Bestie prezentują się majestatycznie i potężnie, a jednocześnie pozostają łatwo rozpoznawalne dla graczy, którzy mieli już do czynienia z serią Final Fantasy w przeszłości.

Trzeba przyznać, że choć materiały są krótkie, to są też bardzo treściwe, a Square Enix nie poskąpiło nowych informacji. Premiera Final Fantasy 16 planowana jest na 22 czerwca, więc nie będziemy czekać zbyt długo. Gra oferująca mroczniejsze i bardziej nastawione na akcję podejście do serii zadebiutuje w pierwszej kolejności na PS5, a w przyszłości doczeka się wydania na PC. Polscy gracze otrzymają napisy w rodzimym języku.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze