Skip to main content

FIFA 23 na PC z poważnymi problemami. Oceny na Steamie są „w większości negatywne”

Dużo osób w ogóle nie może uruchomić gry.

Wczoraj, 30 września, odbyła się pełnoprawna premiera FIFA 23, więc grać mogą już nie tylko nabywcy droższej edycji Ultimate. Choć oceny wersji konsolowych są raczej pozytywne, gracze na PC borykają się z poważnymi problemami, a duża część w ogóle nie może uruchomić gry.

Co prawda platformy EA - Origin i EA App - nie mają systemu ocen i recenzji - ale możemy posłużyć się Steamem, gdzie opinie są już „w większości negatywne”.

Największe kłopoty sprawia nowy system anti-cheat, wdrożony do gry ze względu na crossplay. Bez włączonego programu do wykrywania oszustw, FIFA 23 się nie uruchomi. Problem w tym, że mnóstwo osób nie może zaktualizować oprogramowania na PC, widząc na ekranie błąd.

Po 3 dniach walki z EA Anticheat nadal nie mogę zagrać. Nie wiem, po co kupiłem wersję z wcześniejszym dostępem, skoro i tak nie mogę zagrać” - czytamy w jednej z recenzji na Steamie. Co prawda EA opisało tymczasowe rozwiązanie, ale wiele osób skarży się, że ono również nie pomaga.

Oceny pozytywne też są, ale nikną w gąszczu krytyki

Jednak nawet szczęśliwcy, którym udało się uruchomić FIFA 23 na PC, nie są do końca zadowoleni. Wszystko przez optymalizację, która pozostawia wiele do życzenia. Gracze skarżą się na duże spadki FPS, szczególnie podczas powtórek i zbliżeń. Problem dotyczy nawet posiadaczy potężnego sprzętu.

FIFA 23 na PC to pierwsza next-genowa część serii, zrównana z edycjami na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Początkowo wydawało się, że to dobry krok, ale teraz staje się jasne, czemu EA tak zwlekało z przejściem wersji PC na „wyższy poziom”.

- W celu włączenia najnowszej edycji tytułu, wymagania minimalne musiałyby wzrosnąć do poziomu, który wielu osobom nie pozwoliłby na rozgrywkę - tłumaczyło EA w ubiegłym roku, mówiąc o FIFA 22. - Zdecydowaliśmy więc, by na komputerach oferowana była starsza wersja Fify, dzięki czemu każdy chętny będzie mógł zagrać.

Zobacz także