Skip to main content

FIFA 23 FUT - drużyna na start: kogo wziąć do składu

Przygotuj się na rywalizację.

Odpowiednia drużyna w FIFA 23 Ultimate Team (FUT) na start przygody to wręcz konieczność. Warto wiedzieć, kto najlepiej sprawdzi się w rywalizacji mutiplayer i pozwoli spokojnie zarobić na lepszych zawodników.

Niezależnie, czy zamierzasz brać udział w Division Rivals, FUT Champions, czy może tylko chcesz zabawić się w Squad Battles i Momentach, skorzystaj z poniższych propozycji, by w przytupem wejść do Ultimate Team.


Na tej stronie:


Najlepsi obrońcy do drużyny FUT na start

Jeśli chodzi o obrońców, najważniejszą cechą w drużynie startowej jest na pewno prędkość. Liczą się też oczywiście defensywne atrybuty, zwłaszcza agresja i pozycjonowanie. Najmniejsze znaczenie ma podawanie.

Na bramkarza wybierz kogokolwiek, kto zwiększy zgranie zespołu. Trudno jest tu zarekomendować konkretne statystyki, ale refleks był w poprzednich latach jedną z najważniejszych. Atrybuty Davida De Gei wyglądają bardzo interesująco.

Oto nasze rekomendacje odnośnie obrońców:

 • Evan Ndicka (81, ŚO) - Francja, Bundesliga - Bundesliga to świetna liga do poszukiwania defensywnych zawodników, bo jest tu sporo szybkich propozycji z różnych krajów. Ta różnorodność powinna pomóc utrzymać ceny na niskim poziomie i pomóc w budowaniu składu. Najlepszymi wyborami są gracze tacy jak Dayot Upamecano i Lukas Klostermann, ale Evan Ndicka jest dobrą alternatywą za ułamek ich ceny.
 • Jeremie Frimpong (80, PO) - Holandia, Bundesliga - Frimpong był ulubieńcem graczy w minionych latach, a jego karta z oceną 80 jest idealna dla drużyn startowych, z dobrymi powiązaniami ligowymi i narodowymi. Jego tempo jest na tyle wysokie, że nie potrzebuje ulepszeń, ale możesz dać mu wzmocnienie dryblingu, obrony i fizyczności.
 • Alexander Bah (78, PO) - Dania, Liga Portugal - Zmiany w zgraniu w FIFA 23 oznaczają, że łatwiej będzie zintegrować z zespołem karty z rzadkimi ligami, a Liga Portugal ma kilka dobrych opcji w tym zakresie. Użycie Aleksandra Baha na prawej obronie wraz z kolegami klubowymi takimi jak David Neres (PS), Rafa (PS), Grimaldo (LO) i/lub Vlachodimos (BR) jest bardzo kuszące, ale nawet w pojedynkę bez zgrania będzie dobrze.
 • Maxwel Cornet (78, LP/ŚN/LO/LS) - Wybrzeże Kości Słoniowej, Premier League - Zawodnicy z Premier League zawsze kosztują dość sporo w porównaniu z innymi ligami, ale Maxwel Cornet może być świetną opcją startową. W grze FIFA 23 zawodnicy mogą występować na wielu alternatywnych pozycjach, a Cornet dobrze czuje się na lewej obronie, na lewej stronie pomocy i ataku, a nawet jako środkowy napastnik. Jego cztery gwiazdki słabszej nogi przydadzą się także w wychodzeniu z tłoku.

Najlepsi pomocnicy do drużyny FUT na start

W naszym startowym ustawieniu 4-3-3, planujemy mieć jednego defensywnego pomocnika oskrzydlonego przez parę kreatywnych graczy. Statystyki takie jak przechwyty, świadomość defensywna, wytrzymałość i agresja są cenne u zawodnika defensywnego, i choć tempo nie jest kluczowe, to również będzie pomocne.

W przypadku bardziej kreatywnych zawodników, najlepiej jest szukać dobrego podania i dryblingu, a także wysokich statystyk zwinności i równowagi. Wysoka ocena słabszej nogi również jest plusem.

Oto nasze rekomendacje odnośnie pomocników:

 • Franck Kessie (84, ŚPD/ŚP) - Wybrzeże Kości Słoniowej, LaLiga - Kessie był podstawą zespołów startowych przez kilka lat, ale wraz z jego przejściem do Barcelony w lecie, były gigant Serie A ma silniejsze powiązania, które czynią go idealnym na naszą pozycję ŚPD. Pamiętaj jednak, że jego nowy klub może zawyżyć jego cenę w pierwszych dniach po premierze gry. Kessie zdecydowanie potrzebuje stylu gry o nazwie Cień.
 • James Maddison (82, ŚPO) - Anglia, Premier League - Karta Maddisona o ocenie 82 wygląda pod pewnymi względami bardziej atrakcyjnie niż droższy Phil Foden, z czterogwiazdkowymi umiejętnościami sztuczek i słabą nogą oraz wysokimi statystykami w kategoriach strzelania, podawania i dryblingu. Nie jest szybki, ale w zespole, w którym jego zadaniem jest utrzymywanie piłki, stwarzanie szans i strzelanie z dystansu, nie powinno to mieć większego znaczenia.
 • Jamal Musiala (81, ŚP/LP/ŚPO) - Niemcy, Bundesliga - Musiala w roli kreatywnego pomocnika może być przydatną kartą na początek. Fenomenalny drybling (zwłaszcza zwinność i równowaga) powinien sprawić, że będzie się on czuł bardzo pewnie, a styl gry Maestro daje mu kilka interesujących wzmocnień do reakcji, krótkich podań i długich strzałów, aby w pełni wykorzystać jego czterogwiazdkowe umiejętności i słabą stopę.

Najlepsi napastnicy do drużyny FUT na start

Przyzwoici napastnicy są często najdroższymi kartami na początku cyklu Ultimate Team, więc nie oczekuj, że uda ci się zdobyć Ousmane'a Dembele i Viniciusa Jr na czas pierwszej Weekendowej Ligi, chyba że możesz sobie pozwolić na wydanie mnóstwa monet. Na szczęście jest mnóstwo innych napastników, którzy mogą wziąć na siebie ciężar zdobywania bramek.

Oto nasze rekomendacje odnośnie napastników:

 • Luis Muriel (82, N/ŚN) - Kolumbia, Serie A - Serie A to zawsze dobre miejsce na szukanie napastników we wczesnej fazie FUT, a Muriel pozostaje niezawodnym wyborem na czele ataku. Ma tempo na poziomie 90 ze stylem gry Myśliwy, jego strzały są bardzo dobre jak na przedział cenowy, a do tego ma czterogwiazdkowe umiejętności i słabszą nogę. Wytrzymałość może być problemem, więc postaraj się znaleźć taniego, szybkiego rezerwowego, który dokończy mecz.
 • Cody Gakpo (83, LS/LP) - Holandia, Eredivisie - Jego karta w FIFA 23 uzyskała 5-punktowe ulepszenie, zwiększono mu także umiejętności sztuczek do czterech gwiazdek. Nowy system zgrania i siła innych holenderskich zawodników oznacza, że Gakpo będzie łatwiejszy do wkomponowania do zespołu niż kiedykolwiek. Był w Drużynie Tygodnia 1, więc jego rzadka złota karta jest wychwytywana i trochę potrwa zanim ustabilizuje się jej cena, ale kiedy już to nastąpi, będzie idealnym wyborem w początkowej fazie gry.
 • Angel Correa (83, N/ŚN/PP) - Argentyna, LaLiga - Karty Correi zawsze są zaskakująco dobre w FIFA i wygląda na to, że jego podstawowa rzadka złota karta będzie kontynuować tę tradycję, bo ma fantastyczne statystyki we wszystkich właściwych obszarach. Dzięki stylowi gry Myśliwego uzyskuje świetne tempo i znakomity strzał, co uzupełnia jego umiejętności dryblingu i lepsze podania niż większość konkurentów. Nowa opcja alternatywnych pozycji pozwala nawet na ustawienie go na skrzydle, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 • Arnaut Danjuma (82, LP/LS/N) - Holandia, LaLiga - To kolejny holenderski zawodnik z lewego skrzydła. Danjuma może grać jednak również na środku i ta karta wygląda fantastycznie na początek gry w FIFA 23. Dzięki stylowi gry Myśliwego, jego tempo i strzały zaczynają wyglądać całkiem dobrze, a na start uzyskujemy przyzwoite podanie i drybling. Elastyczność pozycji i dobre możliwości powiązania z ligą i krajem to tylko niektóre z zalet tej karty.

Jak nie wydać fortuny na początku

Perspektywa wydania mnóstwa coinsów na początkową drużynę może być przerażająca, ale najważniejsza jest cierpliwość. Zastosuj się do poniższych rad:

 • Nie kupuj drogich zawodników - cokolwiek zrobisz, ich cena spadnie. Stanie się to prędzej lub później, ale stracisz dużo monet. A prawda jest taka, że nie potrzebujesz wszystkich zawodników, których widzisz u streamerów i youtuberów. Istnieją tańsze alternatywy, które radzą sobie równie świetnie.
 • Nie wydawaj wszystkich monet na zawodników - jeśli wydasz wszystkie swoje monety na drużynę, ucierpisz, gdy nastąpią zmiany rynkowe w grze. Oczywiście, jeśli wydasz połowę monet lub mniej, to nadal poniesiesz straty, ale wtedy będziesz miał siłę przebicia w czasie, gdy ceny dobrych zawodników spadną. Zachowywanie awaryjnej gotówki oznacza też, że zawsze możesz nieco pohandlować.

Prawda jest taka, że FIFA 23 Ultimate Team zostało zaprojektowane tak, że będziesz wydawał mnóstwo monet, niezależnie od tego, co zrobisz. Jeśli kupujesz zawodników, to prawdopodobnie będą oni tracić na wartości z tygodnia na tydzień, a kiedy ich sprzedasz, zostaniesz obciążony podatkiem w wysokości 5% ceny. Jeśli robisz SBC (wyzwania budowania składu), nawet używając niewymienialnych zawodników, będziesz usuwał cennych graczy ze swojego klubu.

W ten sposób EA utrzymuje graczy w FIFA. Zachowaj jednak trochę umiaru i równowagi, a unikniesz sytuacji, w której będziesz marnował mnóstwo pieniędzy.

Następnie: FIFA 23 - wszystkie ligi, drużyny i reprezentacje

Spis treści: FIFA 23 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 23 - ukryte talenty w trybie kariery

Zobacz także