Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 19 - uprawa: odchwaszczanie i opryski

Stosowanie chwastowników i oprysków przeciwko chwastom.

Chwasty są nieodłącznym elementem upraw. Pojawiają się na wczesnym stadium wzrostu roślin i jeżeli w porę nie zareagujemy, zmniejszą nasze plony. Na tym etapie potrzebujemy chwastownika, a jeśli przegapimy ten moment, będziemy musieli dokonać oprysków przy użyciu opryskiwacza.

Chwastowniki znajdziemy w kategorii Narzędzia / Chwastowniki w widoku Sklepu. Mamy do wyboru 3 maszyny, z czego każda osiąga prędkość pracy wynoszącą 12 km/h. Szerokość urządzeń obejmuje zakres od 9 do 15,2 metrów. Chwastownik Einböck Pneumaticstar 900 umożliwia nam dodatkowo zasiew rzepaku, rzodkwi oleistej oraz trawy.

Korzystanie z chwastownika (1) ogranicza się do rozłożenia i opuszczenia maszyny przed wjazdem na pole. Jeżeli odchwaszczamy na wczesnym etapie wzrostu roślin, operacja skończy się naszym sukcesem. Jeśli nie zauważamy postępu lub nawet zaczynamy niszczyć naszą uprawę (czynność możemy monitorować w widoku Mapy), musimy przerwać operację i zaopatrzyć się w opryskiwacz.

W kategorii Pojazdy / Ochrona roślin znajdziemy 2 maszyny, które umożliwiają stosowanie nawozów i środków chwastobójczych. Różnią się przede wszystkim wielkością zbiornika, jak i ceną. Podobne urządzenia znajdziemy w kategorii Narzędzia / Ochrona roślin, choć wymagają podłączenia do ciągnika. Osiągają one szerokość od 21 do 36 metrów.

Opryskiwacz musi zostać załadowany środkiem chwastobójczym. Stosowną substancję kupimy w Sklepie w kategorii Obiekty / Palety. Herbicyd kosztuje 2400€ i w ramach jeden palety mamy do dyspozycji 2000 litrów substancji. Gdy opryskiwacz znajdzie się w pobliżu zbiornika z płynem, rozpocznijmy napełnianie maszyny. Kolejnym krokiem będzie udanie się na właściwe pole, rozłożenie narzędzia i jego włączenie. Po rozpoczęciu oprysków powinniśmy zauważyć od razu znikanie chwastów.

Wybór chwastownika lub opryskiwacza nie jest trudny. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na szerokość narzędzia, ponieważ od tego zależy, jak długo będziemy pracować w polu. Pamiętajmy, że opryskiwacze mogą być stosowane do nawożenia, przez co mogą być bardzo przydatne na początkowym etapie gry.


Komentarze