Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Chaty osadników; Duży łoś

Zobacz jakich surowców potrzebujesz do zbudowania chat Karusza, Łogi i Dźaimy. Jak upolować dużego łosia?

Aby odblokować dostęp do następnych misji, warto byłoby zbudować kolejne chaty w wiosce Łindźa. Do wykonania chałupy Karusza potrzebujesz cztery kawałki drewna olchowego, pięć łupków, dwie trzciny i cztery skóry wilka. Szałas Łogi wymaga z kolei trzech kawałków drewna olchowego, trzech łupków, trzech trzcin i dwóch skór jaguara.

Do chaty Dźaimy wykorzystasz pięć kawałków drewna olchowego, cztery łupki, trzy trzciny i jedną skórę niedźwiedzia brunatnego. Po ewentualnych ulepszeniach to właśnie do Dźaimy udaj się po pozornie łatwą misję.

Duży Łoś

Gdy porozmawiasz z kobietą, która poprosi cię o upolowanie dużego łosia, udaj się na wschód od swojej osady, gdzie zadanie będzie miało swój właściwy początek. Dobierz odpowiednio porę, gdyż zwierzę wychodzi na żer w nocy i rozpoczęcie misji będzie niemożliwe za dnia. W niedalekiej odległości od początku misji znajduje się ognisko, przy którym możesz się przespać do zmroku, aby przyspieszyć upływający czas.

Gdy już rozpoczniesz zadanie, podążaj za chmarami świetlików, które wskażą ci właściwy kierunek wędrówki. W trybie wzroku łowcy poznasz je po rozświetlonym obłoku, widocznym na poniższym obrazku.

Wbrew pozorom, świetliki są lepiej widoczne w normalnym trybie, choć wzrok łowcy też może być pomocny.

W końcu dotrzesz do wzgórza nad doliną. Z jej lewej strony wyjdzie okazały łoś z ogromnymi łopatami na głowie. Twoim celem jest zabicie zwierzęcia i oskórowanie, zanim zrobią to dzikusy z plemienia Udam. W ostatecznym rozrachunku z łosiem przyda się na pewno poskromione zwierzę, choć zacząć powinieneś od celnie wyrzuconej, zapalonej włóczni. Potem, jeśli zdążysz, popraw normalną lub także zapaloną.

W momencie ataku zwierzę zacznie uciekać, co może okazać się problematyczne, zwłaszcza że po chwili do walki dołączą się ludzie z plemienia Udam. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, najpierw rozpraw się właśnie z nimi, gdyż szanse na ucieczkę łosia są naprawdę niewielkie, a nie możesz dopuścić do sytuacji, w której konkurencja cię wyprzedza.

Od czasu do czasu mogą pojawić się kolejni wrogowie, ale jeśli będzie ich zaledwie kilku, możesz kontynuować gonitwę za łosiem. Przyda się do tego łuk, choć nie licz na to, że zwierzę będzie ciągle uciekać. Możesz napotkać taką sytuację, gdy rozjuszone stworzenie zatrzyma się i zacznie szarżę w twoim kierunku.

W takiej sytuacji dobrze być przy jakimś kamieniu lub drzewie, aby w ostatniej chwili móc się za obiekt tego typu schować. Duży łoś jest bardzo odporny na ataki wszelkiego typu, nawet podpalonymi broniami, więc do sukcesu może przybliżyć cię korzystanie z usług twojego oswojonego zwierzaka.

Po udanej walce, zanim oskórujesz zwierzę, rozejrzyj się dobrze wokół. Może zaistnieć taka sytuacja, w której jeszcze teraz pojawią się przeciwnicy Udam i będą chcieli przejąć upolowaną zwierzynę. Wówczas musisz działać szybko i zneutralizować wszystkich. Po oskórowaniu łosia misja dobiegnie końca, a ty otrzymasz dostęp do czterech trudnych misji pobocznych.

Na mapie oznaczone są pomarańczowymi ikonami z głowami zwierząt: szablozębnego tygrysa Krwawego Pazura, ogromnego niedźwiedzia Wielkiego Szramy, wilka Czerwony Śnieg i mamuta na dalekiej północy. To bardzo ciekawe misje, które kończą się poskromieniem rzadkiego zwierzęcia wraz z możliwością jego ujeżdżania. Ich opis znajdziesz w stosownym rozdziale poradnika.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Szczyt Oros

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Tagi
O autorze
Komentarze