Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Szczyt Oros

Jak wdrapywać się na wysokie skały i zdobyć rzadkie pióra orłów.

Porozmawiaj z Łogiem w wiosce. Mężczyzna gdy zobaczy, że odnalazłeś jego szpon, zleci ci misję mającą swój start niedaleko, na północ od wioski Łindźa. Po rozpoczęciu zadania rozglądaj się za czerwonymi ikonami zaczepu nad twoją głową. Jak korzystać z tego wynalazku nauczyłeś się już przy okazji ściągania Łogi do wioski, gdy wydostawałeś się z jego pułapki w jaskini.

Zanim wystrzelisz zaczep, podejdź jak najbliżej czerwonej ikony.

Droga na urwisko wiedzie nie tylko w pionie, ale i w poziomie. Jeśli żaden z punktów zaczepienia nie znajduje się w zasięgu twojego wzroku, zwracaj uwagę na pnącza zwisające ze ścian. Po takim zielsku możesz wchodzić na wyższe poziomy. Możesz natrafić także na nieco trudniejsze momenty.

Należą do nich osadzone niedaleko siebie punkty do zaczepienia, między którymi będziesz musiał bujać się na linie. Podczepiając się do pierwszego punktu wyreguluj długość liny tak, aby niemal dotykać podłoża i za pomocą lewego analogu rozpocznij bujanie się, cały czas patrząc na kolejny punkt do zaczepienia.

W pewnym momencie, na bardzo krótką chwilę, pokaże się przycisk odpowiedzialny za przyczepienie się do takiego miejsca. Musisz wtedy go przytrzymać, aby dostać się dalej. Choć taki zabieg może wyglądać ryzykownie, nie powinno ci nic grozić, dopóki świadomie nie odczepisz się od pierwszego miejsca.

Im będziesz znajdował się wyżej, tym większe ryzyko, że zostaniesz zaatakowany przez orły, które w okolicy mają bardzo dużo gniazd. Jeśli usłyszysz ich pisk lub na minimapie zauważysz szybko zbliżający się czerwony obiekt, odwróć się w tym kierunku i wykorzystaj maczugę.

Trafienie ptaka jest dość trudne, ale nie niemożliwe. Z kolei nie będąc atakowanym po prostu ignoruj orły. Strzelanie do nich z łuku to marnowanie strzał, choć owszem, da się w ten sposób zabić ptaka.

W końcu dojdziesz do powalonego, starego drzewa. Przejdź po nim i wejdź po pnączach na wyższy poziom. Następnie idź wzdłuż skalnej ściany, aż zauważysz kolejne miejsce, gdzie możesz wykorzystać przyrząd do wspinaczki.

Już za chwilę odnajdziesz pierwsze orle pióra.

To tutaj odnajdziesz pierwsze z czterech rzadkich piór. Po ich zabraniu miej na uwadze fakt, że możesz zostać zaatakowany przez orła, dlatego profilaktycznie zerkaj od czasu do czasu do góry, cały czas mając przygotowaną maczugę. Włócznia nie jest tak skuteczna w walce z tymi dużymi ptakami.

Raz jeszcze rozglądaj się ku górze w poszukiwaniu kolejnego miejsca do zaczepienia się. Po wejściu na wyższy poziom przejdź po kolejnym powalonym drzewie i przeskocz pomiędzy półkami skalnymi w kierunku pnączy. Powinieneś zaczepić się na nie automatycznie. Bujaj się pomiędzy dwoma punktami zaczepu i stopniowo kieruj się ku górze. Za chwilę zauważysz kolejne gniazdo i drugie z czterech piór.

Dostęp do dwóch ostatnich piór jest już na szczęście dużo prostszy. Wejdź na szczyt urwiska i zabierz pióra z gniazda znajdującego się na krańcu powalonego drzewa i z ostatniego miejsca na zachód od poprzedniego.

Uważaj, aby nie spaść przedwcześnie w miejsce, gdzie zaczynałeś misję - zginiesz.

Po zebraniu czterech rzadkich piór będziesz musiał wykonać podobny manewr do skoku wiary znanego z serii Assassin's Creed. Różnica polega na tym, że zamiast w kopę siana będziesz skakał do wody. Weź rozbieg po drzewie z gniazdem i wyskocz przed siebie. Po wylądowaniu w wodzie misja dobiegnie końca.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Zaginiony totem; Zgnieść Udam

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Tagi
O autorze
Komentarze