Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry 6 musi być polityczny - precyzuje Ubisoft

Gra "nie boi się stawiać trudnych pytań".
  • Ubisoft wystosował komunikat w sprawie polityczności Far Cry 6
  • Gra poruszy wiele istotnych kwestii społeczno-politycznych
  • Zabraknie jednak „zerojedynkowego” komentarza o sytuacji na Kubie

Przed weekendem twórcy Far Cry 6 przekonywali, że gra nie jest „komentarzem politycznym” na temat Kuby, która była inspiracją dla deweloperów. Teraz Ubisoft wystosował oświadczenie, w którym precyzyjniej odnosi się do wspomnianej kwestii.

„Nasza opowieść jest polityczna. Historia o współczesnej rewolucji musi taka być. W Far Cry 6 toczy się trudna, ale istotna dyskusja na temat warunków, które prowadzą do narodzin faszyzmu w narodzie, ceny imperializmu, przymusowej pracy, potrzeby organizowania wolnych i uczciwych wyborów, praw osób LGBTQ+ i nie tylko. Wszystko w kontekście Yary, fikcyjnej wyspy na Karaibach” - pisze Navid Khavari, reżyser narracji strzelanki.

W Far Cry 6 weźmiemy udział w rewolucji przeciwko dyktatorowi

„Staraliśmy się znaleźć twórców i współpracowników, którzy mogliby opowiedzieć o historii i kulturach regionów, którymi się inspirowaliśmy. Zaprosiliśmy także ekspertów i konsultantów, by w trakcie prac nad projektem wielokrotnie sprawdzali fabułę gry, aby mieć pewność, że przedstawiana jest z wyczuciem. Nie mnie jest oceniać, czy udało nam się, ale mogę powiedzieć, że próbowaliśmy” - tłumaczy.

„Rozmowy i badania na temat osób, które uczestniczyły w rewolucjach lat 50., 60. i późniejszych są odzwierciedlone w naszej opowieści i postaciach. Jeżeli jednak ktoś szuka uproszczonego, zerojedynkowego komentarza politycznego na temat aktualnej sytuacji na Kubie, nie znajdzie go. Pochodzę z rodziny, która musiała zmierzyć się z konsekwencjami rewolucji. Przez całe życie rozmawiałem o rewolucji przy obiedzie. Mogę mówić tylko za siebie, ale to złożony temat, którego nigdy nie powinno się sprowadzać do pojedynczego cytatu” - dodaje deweloper.

„Gracze znajdą historię, która próbuje uchwycić polityczną złożoność współczesnej rewolucji w fikcyjnym kontekście. Próbowaliśmy zaprezentować opowieść z akcją, przygodą i sercem, ale też taką, która nie boi się stawiać trudnych pytań” - podkreśla.

„Far Cry to marka, która w swoim DNA ma dojrzałe, złożone wątki równoważone przez lekkość i humor. Jedno nie istnieje bez drugiego i postaraliśmy się osiągnąć tę równowagę. Mam jedynie nadzieję, że jesteśmy gotowi, by historia przemówiła sama za siebie nim sformułujemy twarde opinie na temat jej politycznych refleksji” - kończy Khavari.

Far Cry 6 zadebiutuje 7 października na PC i konsolach.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze