Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani Helldivers 2 tracą cierpliwość, czekając na medale. Szykują się zmiany w systemie nagród

Rozkaz wykonany, a gdzie nagroda?

W odpowiedzi na wyrazy frustracji fanów Helldivers 2, twórcy zapowiedzieli przebudowę systemu nagród. Chodzi o medale, które aktualnie są dostarczane z dużym opóźnieniem.

Medale to jedna z najcenniejszych walut w Helldivers 2, którą wydaje się na przedmioty w „przepustkach sezonowych” - przede wszystkim nową broń i wyposażenie, ale też elementy kosmetyczne. Najwięcej medali zyskujemy poprzez realizację głównych rozkazów ustalonych przez dowództwo Super Ziemi. Problem w tym, że dostawa medali nie działa najlepiej i gracze muszą długo czekać na nagrody, na co zwracają uwagę właściwie od premiery gry.

Część Helldiverów wykazuje się cierpliwością i stara się ignorować problem, ale narzekań na Reddicie i oficjalnym Discordzie gry jest coraz więcej. Studio Arrowhead je dostrzega i zapowiada zmiany.

„System jest bardzo wolny i potrzebuje poważnej przebudowy” - słusznie zauważa menedżer społeczności na Discordzie, odpowiadając graczowi, który twierdzi, że brakuje mu już ponad 100 medali na koncie (dzięki, PC Gamer). „Medale zostają dostarczone, dzieje się to po prostu baaaaardzo woooolno”.

Nagrody same się nie odbiorą

W przyszłości przerobimy system obsługujący te żądania, bo aktualnie jest tak niezawodny, jak umieszczony na Malevelon Creek zegar zasilany energią słoneczną - dopisał wspomniany deweloper w innej wiadomości. Jak można się domyślić, Malevelon Creek to mroczna, zachmurzona planeta.

Gracze Helldivers 2 mają pełne ręce roboty, a nowe rozkazy - a więc i możliwość zdobycia medali - przybywają. Mimo że wydawało się, że oddziały Automatonów zostały na dłuższy czas stłumione, roboty wróciły ze zdwojoną siłą.

Read this next