Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - Tavar: misje poboczne, cz. 2

Zadania: Rozbita jednostka, Wyzwolenie, Żadnych półśrodków, Ciężka strata, Lek dla myśliwych, Dostawa prowiantu, Mięso dla Connora.

Druga część opisu misji pobocznych zawiera informacje na temat siedmiu opcjonalnych zadań. Wykonując je będziesz musiał przemierzyć Tavar, w poszukiwaniu celów misji, ale także osób, które je zlecają.

Na tej stronie znajdziesz opisy następujących zadań:

 • Rozbita jednostka,
 • Wyzwolenie,
 • Żadnych półśrodków,
 • Ciężka strata,
 • Lek dla myśliwych,
 • Dostawa prowiantu,
 • Mięso dla Connora,
Mapa misji pobocznych: Tavar, cz. 2.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Misja: Rozbita jednostka, Wyzwolenie

 • Zlecający: Konrad.
 • Cel: uwolnić Franka.
 • Doświadczenie: 100 (za porozmawianie z Hartmutem) + 100 (za porozmawianie z Loganem) + 200 (za porozmawianie z Frankiem) + (300 ze ewentualne zabicie Żelaznej Madison) + 200 (za uwolnienie Franka); nagroda: 1000 Kryształków (jeśli Logan nie przyjmie okupu) + 300 Kryształków (za uwolnienie Franka od Hartmuta).

Porozmawiaj z Konradem na temat więźnia Franka. Znajdziesz go w podziemiach pod Bunkrem Księcia (1). Powie ci, gdzie znajdują się Klerycy, którzy będą mogli pomóc w uwalnieniu swojego kolegi. Udaj się tam (2) i porozmawiaj z Hartmutem o Franku. Wręczy ci 1000 Kryształków, jako okup za więzionego Kleryka.

Wróć do Fortu i porozmawiaj z Loganem (3). Nie przyjmie od ciebie elexitu, ale wypuści wolno Franka. Następnie idź do więźnia (4). Mimo że Kleryk odzyskał wolność, będzie bał się wyjść z klatki, póki wejścia pilnuje Madison (5). Jeśli ją zabiłeś wcześniej, przy okazji wypełniania zadania: Życie i śmierć, to Frank nie będzie miał żadnych przeciwskazań, i opuści więzienie.

Jeżeli Madison żyje, możesz ją sprowokować do walki, podczas rozmowy, i ją zabić. Dzięki temu osiągniesz swój cel, który umożliwi ci, uwolnienie Franka. Możesz również jej nie zabijać - mówiąc jej, że Książe nakazał uwolnić Franka. Ta zgodzi się, ale będzie miała dla ciebie zlecenie: Żadnych półśrodków, które polega na zabiciu Hartmuta i Kleryków w ich obozie. Zgadzając się, będziesz musiał udać się do miejsca, gdzie oni przebywają. Nie musisz jednak się zgadzać, na wykonanie tego zadania.

Cokolwiek postanowisz, powiedz Frankowi, że jest wolny. Udaj się do Hartmuta po nagrodę (300 Kryształków).


Misja: Żadnych półśrodków

 • Zlecający: Żelazna Madison.
 • Cel: rozprawić się grupą Kleryków pod dowództwem Hartmuta.
 • Doświadczenie: 800 (za ukończenie misji); nagroda: 200 (za ukończenie misji).

To zadanie jest pochodną wyżej opisanej misji: Wyzwolenie. Jeśli nie zabiłeś Żelaznej Madison (5) podczas wykonywania zadania: Życie i śmierć oraz Wyzwolenie zleci ci - o ile będziesz zainteresowany - zabicie Kleryków pod dowództwem Hartmuta. Chcąc wykonać tę misję, zgódź się i udaj się do miejsca, gdzie stacjonują (2).

Podczas rozmowy z Hartmutem możesz sprowokować go do walki lub od razu wyciągnąć broń i zaatakować go. Tak samo postąp z pozostałymi Klerykami. Gdy zabijesz wszystkich przeciwników, wróć do Madison po nagrodę.


Misja: Ciężka strata

 • Zlecający: Volkmar.
 • Cel: odzyskać broń Volkmara.
 • Doświadczenie: 400 (za odebranie Jackowi broń Volkmara) + 400 (za ukończenie zadania); nagroda: 80 Kryształków.

Kleryka Volkmara można spotkać na wyspie (6), na południowy-zachód od Fortu. Niedaleko znajduje się teleport: Stara fabryka. Porozmawiaj z nim na temat jednej z osób, która oparła jej jego umiejętnościom oddziaływania na innych, i zbiegła. Jacka, bo o nim mowa, spotkać można obok latarni morskiej (7). Jeśli wykonałeś wcześniej zadanie: Kryjówka złodzieja, to z pewnością natknąłeś się na niego, i możliwe, że przekazał ci broń Volmara podczas rozmowy.

Jeśli jednak wcześniej nie byłeś w tej lokacji, najpierw będziesz musiał zmierzyć się z Hopkinsem i trzema zbirami. Gdy ich pokonasz, pomawiaj z Jackiem. Podczas rozmowy pojawi się opcja dialogowa związana z bronią Kleryka. Mając przy sobie piwo, 500 Kryształków lub minimum trzy umiejętności walki, nakłonisz Jacka do oddania broni.

Wróć do Volkmara. Oddaj mu broń oraz odbierz nagrodę. Zadanie zakończenie. Dodatkowo, Kleryk poprze cię w staraniach dołączenia do jego frakcji, jeśli jesteś tym zainteresowany.


Misja: Lek dla myśliwych, Dostawa prowiantu

 • Zlecający: Złomuś.
 • Cel: pośredniczyć w wymianie przedmiotów pomiędzy Złomusiem a Riderem.
 • Doświadczenie: 400 (za dostarczenie Jackowi dopalaczy) + 400 (za dostarczenie mięsa Złomusiowi); nagroda: 100 Kryształków + 58 Kryształków lub 3x dopalacz: podnieś mnie lub kusza (do wyboru).

Typowa misja kurierska. Będziesz pośredniczył w przekazywaniu przedmiotów między Złomusiem a Riderem.

Złomusia (8) spotkać można poza miastem, niedaleko pieszego mostu prowadzącego do południowego wejścia do Fortu. Gdy będziesz rozmawiać z nim pierwszy raz, poprosi cię o jedzenie bądź Kryształki. Jeśli będziesz dla niego niemiły (odpowiedź: „Przestań żebrać. Nic ci nie dam”), zdenerwuje się, i zakończy rozmowę. Zgadzając się na pomoc w jego sprawie, przekaże ci dziesięć dopalaczy: Podnieś mnie, które należy zanieść Riderowi.

Gdy dotrzesz do miejsca, gdzie przebywa Raider, ten będzie walczył z Szakalami.

Ridera znajdziesz na południe od miasta (9). Udaj się do miejsca, gdzie przebywa. Gdy go ujrzysz, będzie walczył z szakalami. Pomóż mu walce, a następnie porozmawiaj z nim. Przekaż mu dopalacze od Złomusia. W zamian otrzymasz: 100 Kryształków (nie będziesz musiał zwracać elexitu Złomusiowi) oraz 20 porcji Surowego mięsa.

Wróć do Złomusia. Przekazując mu mięso - zadanie zakończy się. W nagrodę otrzymasz 58 Kryształków lub 3x dopalacz: „Podnieś mnie” lub kuszę (jedno z trzeb do wyboru).


Zobacz też:


Misja: Mięso dla Connora

 • Zlecający: Connor.
 • Cel: przynieść Connorowi 6 porcji Surowego mięsa.
 • Doświadczenie: 200 (za ukończenie zadania); nagroda: 80 Kryształków.
Connora znajdziesz na terenie stacji benzynowej, niedaleko teleportu: Góry Tavar.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Connora spotkasz w północno-zachodniej części Tavaru, na terenie stacji benzynowej. Gdy zapytasz go o przedmioty, które ma na sprzedaż, powie ci, że potrzebuje sześć porcji Surowego mięsa. Zdobędziesz je zabijając zwierzęta lub inne stwory. Gdy oddasz Connorowi mięso, misja zakończy się. W nagrodę otrzymasz Kryształki.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze