Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - misje Berserków: W służbie naczelnikom

Zadania: W służbie naczelnikom (Szybki wzrost, Pocieszenie Cormaga, Za społeczność).

Teraz, gdy jesteś pełnoprawnym członkiem frakcji Berserków, możesz awansować wyżej w ich hierarchii. Jednak Berserkerzy nie pozwolą ci przejść do rangi wojownika, jeśli nie wykonasz dla nich zadań specjalnych.

Chcąc awansować wyżej we frakcji Berserków, udaj się do Ragnara, który powie ci co masz zrobić, by piąć się w górę. W dzienniku pojawi się wpis o misji: W służbie naczelnikom, której celem będzie wykonanie trzech zadań dla naczelników klanów: Ragnara, Cormaga i Angrima. Gry wypełnisz zadania i masz minimum 15. poziom doświadczenia, będziesz mógł uzyskać awans na wojownika.


Misja: Szybki wzrost

  • Zlecający: Ragnar (1 na mapie misji Pocieszenie Cormaga).
  • Cel: odnaleźć Gunnara i sprowadzić go do Goliet.
  • Doświadczenie: 1200.

Udaj się do Doliny Wyklętych. W tym celu przenieś się w pobliże teleportu; Wielki podnośnik, i dalej idź pieszo do punktu misji. Gdy dotrzesz na miejsce, zobaczysz zwłoki Gunnara (1 na mapie misji: Szybki wzrost) przy wejściu do budynku. Warto splądrować ruiny budowli. Znajdziesz tam, między innymi Pierścień złodzieja. Wróć do Ragnara, który podziękuje ci oraz obieca poparcie w staraniach o awans.

Mapa misji: Szybki wzrost.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Misja: Pocieszenie Cormaga

  • Zlecający: Cormag.
  • Cel: pomóc Bornowi i ogrodnikom.
  • Doświadczenie: 600; nagroda: 200 Kryształków i Bochenek ogrnika (x2).

Cormag (2 na mapie misji: Pocieszenie Cormaga) zleci ci zadanie, którego celem będzie pomoc ogrodnikom. Udaj się do Borna (3 na mapie misji: Pocieszenie Cormaga) i porozmawiaj z nim. Nakaże ci zebrać piętnaście Korzeniobojów, które rosną w wodzie na plantacji (4 na mapie misji: Pocieszenie Cormaga).

Gdy to zrobisz, nie zanoś ich do Borna, ale wyrzuć je na śmietnik (5 na mapie misji: Pocieszenie Cormaga). W przeciwnym przypadku ogrodnik nie będzie niezadowolony. Teraz dopiero porozmawiaj z Bornem, który ci podziękuje i wręczy nagrodę. Następnie idź do Cormaga. Misja zakończy się pozytywną opinią naczelnika.

Mapa misji: Pocieszenie Cormaga.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Misja: Za społeczność

  • Zlecający: Angrim.
  • Cel: sprawdzić, czy poborca podatkowy, Zerwas, nie oszukuje Angrima.
  • Doświadczenie: 500.

Gdy wyjdziesz z chaty Angrima (6 na mapie misji: Pocieszenie Cormaga), Zerwas (7 na mapie misji: Pocieszenie Cormaga) będzie stał niedaleko. Podsłuchaj pierwszą rozmowę (stań w pobliżu i nic nie rób, przysłuchując się). Podążaj za Zerwasem, który drugą rozmowę przeprowadzi ze strażniczką przy bramie, a kolejną z Heniem.

Następnie poborca uda się do Angrima - idź za nim. Na miejscu usłyszysz, że Zerwas okłamuje naczelnika, mówiąc mu, że zebrał tylko 400 Kryształków (w rzeczywistości zebrał ich więcej). Wyjaw prawdę Angrimowi, gdy poborca wyjdzie, a otrzymasz jego głos.Awans do rangi wojownika

Jeśli wykonałeś wszystkie trzy zadania misji: W służbie naczelnikom, udaj się do Ragnara. O ile masz 15. poziom doświadczenia, będziesz mógł otrzymać awans do rangi wojownika. Otrzymasz za to 3000 punktów doświadczenia oraz możliwość wyboru jednej z pozostałych Magicznych pięści. W przypadku, gdy twój poziom nie spełnia warunków awansu, wróć do naczelnika Goliet, kiedy osiągniesz wymagany poziom.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze