Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring sprzedaje się bardzo dobrze - gra na czele bestsellerów PS Store i nie tylko

Produkcja jest hitem także w USA i Wielkiej Brytanii.

Wygląda na to, że Elden Ring faktycznie jest wielkim hitem. W lutym gra znalazła się na szczycie rozmaitych list bestsellerów.

Tytuł zdominował cyfrowy sklep PS Store. W ubiegłym miesiącu wylądował na fotelu lidera list najchętniej kupowanych pozycji na PS5 w Kanadzie i USA oraz Europie, wyprzedzając Horizon Forbidden West i Dying Light 2, które uplasowały się odpowiednio na drugiej i trzeciej lokacie.

Produkcja znalazła się też na szczycie zestawienia gier PS4, ale tylko w Ameryce Północnej - na Starym Kontynencie zajęła dopiero czwarte miejsce, a ranking wygrała w FIFA 22.

Elden Ring jest także na czele brytyjskich bestsellerów, obejmujących zarówno wydania pudełkowe, jak i cyfrowe. W lutym tytuł uplasował się na pierwszym miejscu zestawienia sporządzonego przez GSD - w Wielkiej Brytanii to obecnie najszybciej sprzedająca się nowa marka od czasu wydanego w 2016 roku The Division.

To nie wszystko, bo projekt studia From Software jest również na szczycie najbardziej dochodowych gier w Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym miesiącu wygenerował najwięcej pieniędzy, a obecny wynik jest też najlepszym w 2022 roku.

https://twitter.com/MatPiscatella/status/1502283039254081543

Co ciekawe, mimo że produkcja ukazała się pod koniec lutego, osiągnęła drugi najlepszy rezultat w miesiącu premierowym w ciągu minionego roku - lepiej poradziło sobie tylko Call of Duty: Vanguard, które jednak zadebiutowało na początku listopada, więc miało więcej czasu na uzyskanie przychodów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze