Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring może zawierać lukę bezpieczeństwa z Dark Souls

Ostrzega moder.

Osoba, która znalazła krytyczną lukę bezpieczeństwa w Dark Souls 3 - co doprowadziło do tymczasowego zamknięcia serwerów całego cyklu - ostrzega, że niebezpieczny błąd może powrócić w Elden Ring.

Zdaniem informatora, wydawca gry wciąż nie naprawił problemu, pomimo wielokrotnych zgłoszeń i oferowanej pomocy społeczności.

Chcący zachować anonimowość gracz skontaktował się z serwisem VGC. Twierdzi że Bandai Namco wiedziało o problemie już od 2020 roku, ale zareagowało dopiero po nagłośnieniu sprawy. Z tego powodu obawia się, że Elden Ring będzie wrażliwe na ten sam exploit.

Przypomnijmy, że błąd pozwalał trollom i oszustom modyfikować pliki graczy, których „nawiedzali” w trybie multiplayer. Korzystając z luki, hakerzy mogli potencjalnie przejąć kontrolę nad komputerem ofiary.

Jak twierdzi informator, exploit dotyczy całej infrastruktury sieciowej gier From Software. Społeczność fanów Dark Souls stworzyła więc „Blue Sentinel”, czyli własne zabezpieczenie przeciwko oszustom i hakerom. Według zapewnień moderów, wersja dla Elden Ring również powstanie, jednak jej przygotowanie może zająć sporo czasu.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze