Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - Karyjska Biblioteka, Mistrz Miriam

Jak pokonać maga w bibliotece.

W Elden Ring trafisz do wielu lokacji, które początkowo mogą odrzucić - choćby dużym poziomem wyzwania. Na szczęście można je ominąć i wrócić później.

To właśnie zrobiliśmy z Karyjską Biblioteką. W okolicach 30 poziomu doświadczenia spotykany tam Mistrz Miriam może naprawdę napsuć krwi. Kilkadziesiąt poziomów później pokonanie go nie stanowi już problemu.

Biblioteka (1) znajduje się na wschodzie Jeziornej Liurnii.

Kiedy wejdziesz do środka, idź w lewo lub w prawo, by dotrzeć do windy. Po wyjściu z windy idź w lewo i zobaczysz schody (2). Gdy na nie wejdziesz, obok ciebie zmaterializują się duchy, a na szczycie schodów niebezpieczny mag.

Postaraj się szybko pozbyć duchów (3), unikając jednocześnie magicznych strzałów maga, które nadlatują z góry. Niestety, wrogowi najwidoczniej nie wyczerpuje się mana.

Miriam (4) regularnie teleportuje się. Gdy uda ci się zadać mu trochę obrażeń, znika i pojawia się dalej. Musisz cały czas za nim podążać. Walka wręcz jest tu nie tyle trudna, co frustrująca. O wiele lepiej skorzystać z łuku, magii lub zdolności specjalnych broni - jeśli zdolność taka jest mocą zasięgową.

Kiedy pokonasz Miriama, otrzymasz zaklęcie Magiczna Ulewa - to jedno z tych, którymi atakował mag. Ze szczytu możesz jeszcze przeskoczyć na belki poniżej, by zebrać dodatkowe przedmioty.

Karyjską Bibliotekę możesz jeszcze zwiedzić „do góry nogami”, o ile masz odwrócony posąg. Zdobywasz go w trakcie wykonywania misji Ranni. Możesz wtedy położyć posążek na ołtarzu, by odwrócić całą wieżę do góry nogami.

Przechodząc po scence dalej, tak jak wcześniej do wieży, w szybie windy zeskoczysz na niższy poziom. Pojawi się tu teraz sporo nowych wrogów - pajęczych dłoni. Co ciekawe, pojawi się też Miriam. Niestety. Podążaj w prawo, by dostać się do maga. Ostatecznym celem jest przedostanie się na zupełnie drugą stronę pomieszczenia.

Kiedy po drodze znów pokonasz Miriama, otrzymasz tym razem drugie zaklęcie - Klarowność - zmniejszające nagromadzenie snu i szaleństwa.

Na drugim końcu sali musisz zeskoczyć niżej, a następnie na belki sufitowe, a stamtąd na drewnianą windę (5).

Windą tą dotrzesz na niższy poziom, skąd wyjdziesz prosto na most prowadzący do Boskiej Wieży Liurni.

Następnie: Elden Ring - Wulkaniczny Dwór: czy dołączyć, czym jest

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze