Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Eldarowie w nowym materiale ze strategii Dawn of War 3

Sześć jednostek i dwóch bohaterów.

Deweloperzy ze studia Relic Entertainment opublikowali nowy film poświęcony strategii Warhammer 40,000: Dawn of War 3. Nagranie koncentruje się na Eldarach - armii kosmitów, jednej z trzech, która znajdzie się w pełnej wersji gry.

Z ujawnionych przez twórców informacji wynika, że frakcja stosuje taktykę polegającą na atakowaniu przeciwników oraz szybkim wycofywaniu się z bitwy.

Do transportowania swoich wojsk na pole walki, Eldarowie korzystają z portali otwieranych z pomocą specjalnego sprzętu. Urządzenia gwarantują też bonus do prędkości wszystkim podkomendnym.

W skład armii wejdzie sześć rodzajów żołnierzy. Dire Avenger to jednostka dystansowa, potrafiąca rzucać granaty we wrogie oddziały.

Natomiast Howling Banshees specjalizują się w walce bezpośredniej - podczas potyczki mogą wydać z siebie „ogłuszający ryk”, spowalniający wszystkie jednostki w danym obszarze.

Są też działający po cichu Rangersi, których można wykorzystać jako zwiadowców. Żołnierze wyposażeni są też w snajperki, którymi mogą eliminować oponentów na odległość.

Do tego Dark Reapers - ciężkozbrojne jednostki długodystansowe, mogące atakować cele we wskazanym obszarze.

W armii Eldarów znajdą się również Shadow Spectress - oddziały piechoty skuteczne w starciu z opancerzonym przeciwnikiem oraz maszynami powietrznymi.

Ostatnią jednostką wchodzącą w skład frakcji jest wyposażony w ładunki wybuchowe Fire Prism, który potrafi przeskakiwać między przepaściami.

To jednak nie wszystko. W szeregach Eldarów pojawi się też dwóch bohaterów (a przynajmniej tylu na razie ujawniono), czyli postacie posiadające przydatne na polu walki nadzwyczajne zdolności.

Pierwszym jest znana z wcześniejszych części cyklu Arcyprorokini Macha, która dysponuje umiejętnościami psychicznymi. Może wygenerować promień energii, raniący wskazanych oponentów, a także czasowo sparaliżować wybranych żołnierzy przeciwnej armii.

Drugim herosem jest rycerz kontrolowany przez kamień duszy Arcyprorokini Taldeer. Potrafi skoczyć w określone miejsce, jednocześnie zadając obrażenia stojącym w pobliżu przeciwnikom. Może również wytworzyć tarczę pochłaniającą wrogie ataki.

Warhammer 40,000: Dawn of War 3 ukaże się na PC, choć daty premiery jeszcze nie podano.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły