Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA nadal pracuje nad wieloma grami Star Wars

Jest oświadczenie wydawcy.
  • EA nadal może pracować nad grami Star Wars
  • Firma rozwija obecnie wiele gier w świecie „Gwiezdnych Wojen”

Dzisiaj ogłoszono, że Ubisoft pracuje nad nową grą w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Podkreślono jednak, że Electronic Arts - które dotychczas posiadało wyłączne prawa do produkcji w kosmicznym uniwersum - nadal będzie tworzyć własne produkcje.

- Zamierzamy nadal z nimi współpracować, a nasze relacje nigdy nie były mocniejsze. Nie możemy jeszcze ujawnić szczegółów, ale mamy wiele projektów, które są rozwijane przez utalentowane zespołyh EA - zapewnia Douglas Douglas Reilly, wiceprezes Lucasfilm Games, na łamach oficjalnej strony Star Wars.

Utrzymany w podobnym tonie komunikat wystosowali także przedstawiciele Electronic Arts. W oświadczeniu przesłanym redakcji Eurogamer.pl koncern wyraził zainteresowanie tworzeniem następnych tytułów w świecie Jedi i Sithów.

„Jesteśmy dumni z naszej wieloletniej współpracy z Lucasfilm Games, która będzie jeszcze kontynuowana przez wiele lat. Nasze utalentowane zespoły stworzyły jedne z najbardziej udanych gier w historii serii Star Wars, w tym Star Wars Jedi: Upadły Zakon, Star Wars: Battlefront i Battlefront II, Star Wars: Galaxy of Heroes oraz Star Wars: Squadrons” - napisano.

„Uwielbiamy Gwiezdne Wojny i nie możemy się doczekać tworzenia kolejnych ekscytujących historii dla graczy” - dodano w komunikacie. Innymi słowy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że powstanie na przykład kontynuacja wspomnianego Upadłego Zakonu.

Natomiast Lucasfilm Games chce udzielać licencji różnym wydawcom i deweloperom, choć jednocześnie firma zaznaczyła, że będzie miała decydujący głos w sprawie kształtu i rozwoju poszczególnych projektów.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze