Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA interesuje się częścią THQ

Poszczególne tytuły wydawcy na aukcji.

Electronic Arts jest kolejną firmą, zainteresowaną przejęciem części THQ. W wyniku ostatnich kontrowersji przy procesie bankructwa THQ, fundusz inwestycyjny Clearlake Capital Group, który chciał nabyć spółkę w całości, zgodził się na licytację poszczególnych tytułów firmy różnym zainteresowanym podmiotom.

Na tym screenie z South Park: The Stick Of Truth znajduje się polski akcent

Według blogera z portalu Distressed Debt Writing, EA jest zainteresowane kilkoma markami THQ. Amerykański wydawca podobno zakończył także „wizytę w terenie”, co może oznaczać, że szykuje zakup jednego z oddziałów produkcyjnych. O zainteresowaniu Ubisoftu pisaliśmy już wcześniej, plotki o Warner Bros., które także obserwuje transakcję, pojawiły się kilka dni temu. Aukcja odbędzie się 22 stycznia.

Przypomnijmy, że THQ jest właścicielem praw do serii Saints Row, Darksiders, Company of Heroes, WWE, Homefront, Warhammer 40,000, Red Faction czy Metro. Firma posiada też studia produkcyjne: Relic Entertainment, Vigil Games, Volition i odział THQ w Montrealu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze