Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dzisiaj zimowa aktualizacja Battlefield 1 na PC, PS4 i Xbox One

Poziomy klas i wstęgi zasług.

Studio DICE poinformowało, że jeszcze dzisiaj opublikuje zimową aktualizację strzelanki Battlefield 1. Zwiększa się między innymi liczba poziomów doświadczenia dla klas postaci, powracają też wstęgi za osiągnięcia podczas meczu.

Jak podali twórcy, łatka dla wersji PC, PS4 i Xbox One miała początkowo być stosunkowo mała i skupiać się na usuwaniu błędów. W odpowiedzi na prośby graczy przygotowano jednak znacznie szerszy zestaw treści.

Powrót wstążek ucieszy przeciwników medali

Maksymalny poziom doświadczenia dla klasy postaci rośnie więc z 10. do 50., także dla specjalistycznych archetypów, jak pilot czy czołgista. Co dziesięć awansów otrzymujemy nagrody w postaci nieśmiertelników oraz innych dodatków kosmetycznych.

Ważną nowością jest także powrót wstęg za zasługi. W odróżnieniu od medali, tych nie musimy wybierać przed przystąpieniem do potyczki, a gra stale śledzi nasze postępy na drodze do ich odblokowania.

Dla przykładu, trzy zabójstwa z grzbietu konia to wstążka i dodatkowe punkty doświadczenia (300 XP). Co istotne, jeśli nadal będziemy radzić sobie jako kawalerzysta, nagrodę otrzymamy dowolną liczbę razy w trakcie meczu.

Do tego elitarne kodeksy, z nagrodą na poziomie 25 tysięcy punktów XP. Ten bonus odblokujemy po zabiciu 500 wrogów za pomocą określonej broni.

Krytykowana funkcja wynajmowania serwerów wzbogaca się o jakże przełomowe opcje banowania i „wykopywania” graczy przez administratora, a także o możliwość głosowania na kolejną mapę.

Jeśli mowa o zmianach w balansie rozgrywki, to zimowa aktualizacja osłabia granaty gazowe, skracając czas ich trwania z 22 do 15 sekund. Również minusy za przykrycie ogniem nie są już naliczane automatycznie, gdy ktoś zacznie do nas strzelać.

Kawaleryjska szarża z szablą także traci nieco na mocy, a zwłaszcza na zasięgu. Klasy elitarne nie zapewnią za to dodatkowych granatów i poprawnie regenerują punkty życia.

Aktualizacja powinna trafić na PC o godzinie 09:00. Następnie PS4 o 11:00 oraz Xbox One - o 13:00. W każdym przypadku serwery będą nieaktywne przez około godzinę.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze