Skip to main content

Dying Light 2 - Coraz silniejszy: Hakon, Cillian

Pościg, bezpieczna strefa.

Coraz silniejszy to druga misja główna w Dying Light 2. W trakcie tego zadania poznasz kluczowe dla fabuły postacie, uciekniesz przed falą zarażonych i poznasz nowe mechaniki rozgrywki.


Na tej stronie:


Podążaj za Hakonem, poszukaj łupów na dachu

Gdy odzyskasz kontrolę, możesz podejść do Sary i Jany (1) by z nimi porozmawiać, choć nie jest to obowiązkowe. Przejdź przez drzwi wskazane przez znacznik misji.

Przeklikaj dostępne opcje dialogowe w czasie rozmowy z Hakonem i podążaj za mężczyzną. Zeskocz z półki i traf na materac oznaczony krzyżykiem (2). Jest to sposób na uniknięcie obrażeń od upadku - jeśli chybisz, uszczuplisz trochę pasek zdrowia postaci.

Wskocz na ścianę, po której wspiął się Hakon i rozpocznij drogę na górę. Zwróć uwagę na pasek wytrzymałości (3), który się tutaj pojawi. Gdy się wyczerpie, twoja postać się puści i spadnie na ziemię. W tym wypadku jest to uzasadnione fabularnie, więc nie przejmuj się, jeśli nie uda ci się wejść na górę.

Poczekaj, aż Hakon opuści drabinę i wejdź po niej na podwyższenie. Porozmawiaj ze swoim towarzyszem, by odkryć zagajnik dachowy. Będziesz od tego momentu trafiał na tego typu miejsca. Możesz znaleźć tutaj wiele cennych surowców, a także miód i rumianek.

Przeszukaj dokładnie wszystkie pojemniki. Nie przegap też skrzyni (4), która ukryta jest za ścianą - możesz łatwo namierzyć ją za pomocą zmysłu przetrwania. Po wszystkim podążaj ponownie za Hakonem.

Po krótkiej scenie przerywnikowej dobiegniesz do budynku, po którym musisz się wdrapać. W pierwszej kolejności wejdź po deskach (5), obróć kamerę w bok i przeskocz na rusztowanie (6). Wybiegnij na wyższe piętro i wskocz na kolejne deski (7), by dostać się po nich na dach.


Dotrzyj do bezpiecznej strefy, Cillian

Wejdź w interakcję z oznaczoną skrzynią, by rozpocząć krótką scenę i rozmowę z Hakonem. Po niej czeka cię sekwencja ucieczki przed zarażonymi.

Podążaj cały czas za swoim towarzyszem i nie zatrzymuj się - nie masz szans w walce z goniącymi cię przeciwnikami. Wskocz na linkę (8), by dostać się do celu misji, pod bramę do Bazaru.

Po kolejnej scenie pojawi się Wyjec, specjalny typ zarażonego, który krzykiem zwołuje pobliskich wrogów. Rozpocznie się też pościg (9) - to mechanika, która aktywuje się w nocy, gdy zostaniesz zauważony przez tego typu wroga.

Ponownie biegnij za Hakonem i nie zatrzymuj się. Gdy dotrzecie na górę, będziesz musiał pokonać kilka fal przeciwników. Dobiegaj do nich i wyprowadzaj ciosy - kilka trafień powinno wystarczyć, by położyć wroga. Pilnuj cały czas wskaźnika wytrzymałości (10) - gdy spadnie poniżej połowy, wycofaj się i nie atakuj, by szybko się zregenerował.


Idź spać!

Gdy wybijesz kilka grup wrogów, rozpocznie się scena przerywnikowa, podczas której uruchomią się lampy UV. Ich fioletowe światło działa zabójczo na zarażonych - miejsca takie jak te stanowią bezpieczną strefę, gdzie nikt nie może cię zaatakować.

Po scenie przerywnikowej i zakończeniu rozmowy wejdź w interakcję z łóżkiem, by przespać noc. Zakończy to tym samym to zadanie.

Następnie: Dying Light 2 - Wskaźniki zarazy: szpital, inhibitor

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - Droga pielegrzyma: początek gry

Zobacz także