Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - jak zapisać i wczytać grę

Czy można rozpocząć od punktu kontrolnego?

Kwestia zapisywania i wczytywania gry w Dying Light 2 jest nieco problematyczna. System nie jest bowiem zbyt zaawansowany i tym samym nie pozwala na zbyt wiele.


Na tej stronie:


Zapisywanie stanu gry

Dying Light 2 nie można zapisać ręcznie w wybranym momencie gry.

Zamiast tego, gra sama zapisuje stan rozgrywki, przechowując informacje o poczynionych postępach i zdobytych przedmiotach.

Jeżeli nie wyjdziesz z gry podczas jakiegoś ważnego wydarzenia lub w trakcie walki, powinieneś zachować wszystkie postępy, nawet jeśli aktualnie wykonujesz misję. Niewykluczone jednak, że odrodzisz się w innym miejscu, niż znajdowałeś się przy opuszczaniu gry.

  • Zastosowany system zapisu oznacza, że gracze nie mogą zapisać gry np. przed trudną walką lub wczytać zapisu po podjęciu „złej” decyzji
  • Gra nie posiada też popularnej w nowoczesnych produkcjach opcji „Rozpocznij od punktu kontrolnego”. Jeżeli np. spotkasz się z błędem, który uniemożliwia dalszą grę, musisz po prostu wyjść do menu i ponownie wczytać grę

Wczytywanie zapisu

Aby wczytać grę, wybierz opcję Wczytaj grę (1) w głównym menu. Możesz też wybrać Kontynuuj, w większości przypadków nie będzie to miało znaczenia. Dlaczego?

Dying Light 2 zapisuje stan gry wyłącznie w jednym miejscu (2), więc nie możesz wybierać pomiędzy różnymi zapisami - chyba że ponownie zacząłeś grę od nowa, w innym slocie.

Dlaczego twórcy zdecydowali się na ograniczenie systemu tylko do pojedynczego zapisu? Niewykluczone, że jednym z powodów jest chęć powstrzymania graczy przed wczytywaniem stanu po podjęciu wyboru, który miał negatywne konsekwencje, a tym samym zachowania naturalności i realistyczności zabawy.

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dying Light 2 Stay Human

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze