Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dwa światy w zwiastunie konsolowych wersji Dreamfall Chapters

Premiera w maju.

Studio Red Thread Games opublikowało nowy zwiastun przygodowego Dreamfall Chapters w wersji PS4 oraz Xbox One.

Trailer koncentruje się na światach równoległych. Akcja gry osadzona jest w magicznej Arkadii oraz futurystycznych realiach 2220 roku - pomiędzy oboma uniwersami bohaterka produkcji może się przemieszczać.

W Dreamfall Chapters powraca Zoë Castillo

Jednocześnie autorzy przypomnieli, że konsolowe edycje ukażą się na początku przyszłego miesiąca - 5 maja. Według pierwotnych założeń, miały zadebiutować 24 marca.

W Polsce produkcję w wersji PS4 i Xbox One wyda firma Techland. Cenę ustalono na 130 zł.

W edycjach konsolowych studio Red Thread Games wprowadzi szereg istotnych zmian. Deweloperzy poprawią wygląd postaci, animacje, muzykę, dźwięk, cieniowanie, oświetlenie i mechanizmy rozgrywki.

Twórcy podkreślają, że wiele z ulepszeń - których domagali się też fani - chcieli zaimplementować już od dłuższego czasu. Dopiero teraz dysponują jednak odpowiednimi zasobami i czasem, pozwalającymi przygotować poprawki.

Nowości i modyfikacje z wersji konsolowych posiadacze PC otrzymają bez dodatkowych opłat. Krótko po debiucie gry na PS4 i Xbox One autorzy opublikują darmową łatkę, która zamieni wydanie komputerowe w edycję o nazwie The Final Cut.

Dreamfall Chapters jest kontynuacją The Longest Journey oraz Dreamfall, które ukazały się odpowiednio w 2000 i 2006 roku. W przeciwieństwie do wcześniejszych części, gracze kontrolują nie jedną, a kilka postaci. Każda posiada własne motywacje oraz cele.

W produkcji powróciło wielu bohaterów z poprzednich odsłon, w tym między innymi Zoë Castillo. Twórcom udało się też zaangażować „niemal wszystkich” aktorów znanych fanom cyklu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze