Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przygodowe Dreamfall Chapters z konsolową wyłącznością dla PS4

Bez zmian w kwestii PC.

Studio Red Thread Games ujawniło na Twitterze, że Sony pozyskało konsolową wyłączność na sfinansowaną na Kickstarterze grę przygodową Dreamfall Chapters.

Nowy screen z gry

Zwolennicy platformy PC nie mają jednak powodów do obaw - gra ukaże się w pierwszej kolejności właśnie na komputerach osobistych. Nie jest obecnie jasne, czy konsolowa wyłączność obarczona jest limitem czasu i czy tytuł trafi w przyszłości na inne platformy.

Produkcja rozprowadzana będzie w częściach. Pierwszy z pięciu rozdziałów opowieści zadebiutuje na pecetach jesienią.

Dreamfall Chapters to kontynuacja gier przygodowych The Longest Journey i Dreamfall: The Longest Journey. Gra ukaże polskiej wersji językowej, ale nie wiadomo, czy lokalizacja dotyczy także PS4.

Spotkamy kilka postaci znanych już z poprzednich odsłon. Powraca Zoë, główna bohaterka poprzedniej gry. Twórcom udało się także zaangażować „niemal wszystkich” aktorów, którzy wcielili się wcześniej w najważniejszych bohaterów.

„Kickstarter przeznaczony był na PC, Maca i Linux. Nikogo nie nienawidzimy, ale musimy skupić wysiłki na jednej konsoli” - napisano na Twitterze w odpowiedzi na zarzut jednego z użytkowników, że Red Thread Games „nienawidzi” posiadaczy Xboksów.

Poniżej nowy zwiastun dla konsoli PlayStation 4.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze