Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trzeci rozdział Dreamfall Chapters zadebiutuje w tym tygodniu

Półmetek przygody.

Studio Red Thread Games ogłosiło, że trzeci odcinek przygodówki Dreamfall Chapters ukaże się w dystrybucji cyfrowej już w czwartek - 25 czerwca.

Tak wygląda przyszłość

Tym samym przygoda przekroczy półmetek - łącznie zaplanowano pięć rozdziałów. Poznamy dalsze losy Kiana Alvane i Zoe Castillo. Można też spodziewać się nowych lokacji.

Dreamfall Chapters to kontynuacja gier przygodowych The Longest Journey i Dreamfall: The Longest Journey, na PC (Windows, Mac, Linux).

Jeszcze przez około sześć godzin komplet odcinków można kupić na Steamie w cenie niższej o 33 procent - za 20,09 euro (ok. 84 zł).

Tak jak i poprzednie odsłony, Dreamfall Chapters rozgrywa się w dwóch równoległych światach: zwiedzamy futurystyczną wizję Ziemi w 2220 roku oraz krainę Arcadia, przypominającą bardziej uniwersum fantasy.

Obie rzeczywistości borykają się ze swoimi problemami. Społeczeństwo roku 2220 jest na skraju upadku w wyniku uzależnienia od świadomych snów. Tymczasem w Arcadii rośnie potęga złego imperium Azadi.

Produkcja została ufundowana w marcu 2013 roku w serwisie Kickstarter. Twórcom udało się zebrać ponad półtora miliona dolarów. W planach jest także wersja na konsolę PS4.

Zobacz na YouTube

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Read this next