Skip to main content

Dying Light będzie za darmo w Epic Games Store. Dwie gry dostępne od dziś

W Edycji Rozszerzonej.

W przyszły czwartek ze sklepu Epic Games Store pobierzemy za darmo Dying Light: Enhanced Edition. Natomiast dziś do oferty trafiły dwie mniejsze produkcje: Tunche oraz The Silent Age.

Podobnie jak w przypadku poprzednich promocji, tytuły pobierzemy bezpośrednio ze strony Epic Games Store. Tunche to „chodzona” bijatyka 2D z elementami gatunku soulslike dla maksymalnie czterech graczy. Rozgrywkę obserwujemy „z boku”, a naszym zadaniem jest eliminacja kolejnych fal przeciwników. Wykorzystujemy do tego liczne zdolności unikalne dla każdej klasy postaci.

W The Silent Age wcielamy się w pracownika tajemniczej organizacji, który przez przypadek dowiaduje się o nadchodzącej apokalipsie. Jak na przygodówkę przystało, eksplorujemy lokacje, prowadzimy rozmowy z postaciami niezależnymi i rozwiązujemy logiczne zagadki. Wszystko to w dwuwymiarowej i unikalnej oprawie graficznej. Tytuł - z początku poświęcony urządzeniom mobilnym - trafił na PC w 2015 roku i zebrał masę pozytywnych ocen na Steamie.

Za to w przyszły czwartek - 6 kwietnia - do oferty trafi Dying Light w rozszerzonej edycji, a więc z wszystkimi wydanymi dotychczas DLC i pomniejszymi dodatkami. Produkcja polskiego Techlandu wciąż cieszy się sporą popularnością, momentami przebijając liczbą graczy swoją kontynuację z 2021 roku. Przypomnijmy, że pierwsza część zadebiutowała na rynku 8 lat temu.

Drugą z potwierdzonych dziś pozycji będzie Blaizing Sails, czyli gra z gatunku battle royale od studia Get Up Games. Głównym punktem rozgrywki są starcia pomiędzy załogami piratów. Walczyć możemy zarówno wręcz, jak i z pomocą dział okrętów. Oczywiście wygrywa zespół, który pierwszy pozbędzie się całej drużyny przeciwników. W grze nie znajdziemy trybu dla jednego gracza.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także