Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Domniemany haker GTA 6 nie przyznaje się do winy

Poznajemy kolejne szczegóły ataku.

Haker podejrzewany o wykradzenie materiałów z wczesnej wersji GTA 6 został zatrzymany i postawiony przed sądem dla nieletnich w Londynie. Nie przyznaje się do winy.

- 17-latek, który 24 września pojawił się w sadzie dla nieletnich w Highbury Corner, przyznał się do złamania warunków zwolnienia za kaucją i nie przyznał się do niewłaściwego użycia komputera. Nastolatek został tymczasowo aresztowany i przebywa w ośrodku dla nieletnich - powiedział Michael O'Sullivan, inspektor detektyw City of London.

Według ustaleń agencji Reuters, na początku tego roku 16-letni wówczas haker został zatrzymany wraz z sześcioma innymi osobami w wieku od 16 do 21 lat w związku z atakami na kilka firm, w tym Microsoft oraz Nvidię. Dziennikarz potwierdza też związek podejrzanego z hakerską grupą Lapsus$.

Podobieństwo tamtych ataków do włamania na serwery Rockstar i Ubera pomogło FBI ustalić tożsamość sprawcy, który następnie został zatrzymany przez brytyjską policję. Jak donosi Bloomberg, nastolatek przeprowadzał ataki za pomocą telefonu.

Haker o pseudonimie teapotuberhacker to domniemany przywódca grupy Lapsus$. Pomimo wysiłków jego rodziców, którzy mieli „dołożyć wszelkich wysiłków, by powstrzymać go przed korzystaniem z komputerów”, nastolatek dokonywał kolejnych włamań i uzbierał ponoć 13 milionów dolarów w bitcoinach.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze