Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do Amnesia: The Bunker trafi tryb dla masochistów

Będzie trudniej.

Ciepło przyjęty horror Amnesia: The Bunker już niedługo stanie się jeszcze straszniejszy. Twórcy zapowiedzieli, że z okazji tegorocznego Halloween do gry trafi nowy, jeszcze bardziej wymagający poziom trudności.

Nowości zostaną dodane w październikowej aktualizacji, której szczegóły przedstawił w serwisie X dyrektor kreatywny Fredrik Olsson, a całość podsumował serwis Rock Paper Shotgun. Wyższy poziom trudności o nazwie Shellshocked wzbogaci rozgrywkę o między innymi:

  • Brak opcji zatrzymania czasu podczas przeglądania ekwipunku
  • Wszystkie drzwi (także te w „bezpiecznych pokojach”) będą wykonane z drewna, a więc przeciwnikom łatwo będzie je zniszczyć
  • Losowe rozmieszczenie przedmiotów, także tych kluczowych dla fabuły
  • Możliwość rozpoczęcia gry bez rewolwera w ekwipunku

Możemy podejrzewać, że to nie wszystkie z zaplanowanych atrakcji. Olsson zdradza kolejne szczegóły w regularnie publikowanych wpisach, a do października zostało jeszcze trochę czasu. The Bunker spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem na premierę, nic dziwnego więc, że studio chce zachęcić graczy do powrotu.

Tytuł doceniono przede wszystkim za nietypową dla serii nieliniowość. Poprzednie odsłony były raczej jednorazowymi przygodami, a tym razem twórcom zależało na tym, by każda wizyta w bunkrze wygląda nieco inaczej. Jedną z nowości jest także wspomniany rewolwer, dzięki któremu po raz pierwszy w historii cyklu nie jesteśmy całkowicie bezbronni.

W Amnesia: The Bunker zagramy na PC oraz konsolach PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Akcja toczy się w zrujnowanym bunkrze z czasów I wojny światowej, skrywającym sporo niepokojących tajemnic i historii.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze