Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa odsłona serii Amnesia zaliczyła opóźnienie

Bunkier odwiedzimy wiosną.

Nieliniowy horror Amnesia: The Bunker - kolejna część zasłużonej serii - ukaże się 16 maja obecnego roku. Taka data oznacza opóźnienie, ponieważ dotychczas planowano debiut jeszcze w marcu.

„Zespół Frictional ma za sobą ciężką zimę, z licznymi chorobami, które wpłynęły na prace. Jesteśmy małą ekipą i takie rzeczy mogą w znaczący sposób wpłynąć na proces produkcji” - wyjaśniają twórcy w komunikacie opublikowanym na Twitterze. Szczerość na temat problemów jest zapewne miłą odmianą w porównaniu ze standardową „chęcią doszlifowania szczegółów”.

„Ważne jest dla nas, by gra prezentowała odpowiednią jakość, a w obliczu tych przerw w harmonogramie nie chcemy śpieszyć się, by wydać tytuł. Pracujemy ciężko, by The Bunker był jak najlepszy, a kilka dodatkowych tygodni na pewno zrobi różnicę” - dodano.

Tytuł zmierza na PC (przez Steam, Epic Games Store oraz GOG), a także na konsole PlayStation i Xbox obu generacji. Akcja toczy się w zrujnownym bunkrze z czasów I wojny światowej. Wkrótce okazuje się, że budynek nie jest do końca opustoszały i szybko przyjdzie zmagać się z przeróżnymi horrorami.

Zaczynamy z rewolwerem (i jednym nabojem), a kluczowe będzie podtrzymanie światła - ale latarka na dynamo jest wyjątkowo głośna. Wcielamy się w francuskiego żołnierza, a celem będzie oczywiście wydostanie się z sytuacji.

Pewną innowacją w porównaniu z poprzednimi odsłonami jest fakt, że bunkier będzie „półotwarty”, a fabuła - nieliniowa. To pozwoli na wielokrotne przechodzenie produkcji i wybieranie innych ścieżek wykonywania kluczowych zadań, w czym pomoże także losowość wielu elementów.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze