Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Amnesia: The Bunker nie zawiodło. Nowy horror doceniony w recenzjach

Warto było czekać.

Amnesia: The Bunker debiutuje dzisiaj na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Czwarta odsłona słynnej serii horrorów zbiera wysokie oceny w recenzjach, ceniona głównie za nieliniowe podejście.

Średnia ocen w serwisie Metacritic dla wersji PC wynosi obecnie 78 procent. Na Openciritic jest podobnie - 77 procent. Poniżej przegląd not wystawionych przez najważniejsze redakcje:

Najwyżej ocenia PC Gamer, ocierając się o maksymalną notę i doceniając proceduralne oraz nieliniowe rozwiązania, które zachęcają do wielokrotnych wizyt w bunkrze. „Pomimo całego stresu i strachu w The Bunker, już teraz chcę rozpocząć od nowa” - czytamy w podsumowaniu. „Survival bazujący na systemach rozgrywki, w połączeniu z losowym rozmieszczeniem przedmiotów i pułapek sprawia, że każde podejście jest nieprzewidywalne i pełne niepokoju, bez względu na to, jak dobrze znamy grę”.

„Frictional pokazuje, że wciąż ma to coś. Zespół nadal udoskonala gatunek horrorów i chociaż każda z ich gier była dla mnie intrygująca na różne sposoby, od dawna nie przestraszyły mnie tak, jak ta” - dodaje GameSpot, zgadzając się w kwestii faktu, że mamy do czynienia z odsłoną serii, która zapewni sporo zabawy także po napisach końcowych.

„Amnesia: The Bunker poprawia błędy poprzednich części i dodaje poczucie innowacji, oferując naprawdę niepokojącą przygodę” - podsumowuje brytyjski Eurogamer.

Najniższa zanotowana ocena to - jak na razie - 50 procent od serwisu GameMAG. Recenzent wolał Amnesia: Rebirth. „Nowa odsłona od Frictional Games jest nudna wizualnie, brakuje jej klimatu, a stale teleportujący się wróg potrafi działać na nerwy - czytamy w tekście.

Shacknews wypowiada się w podobnym tonie. „Często czułem się, jakbym walczył z grą tylko po to, by się przemieścić. Nie bałem się, ponieważ byłem zbyt zajęty mrużeniem oczu w ciemności lub szarpaniem za sznurek latarki tylko po to, by móc pociągnąć za drzwi i zatrzaski”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze