Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror dla cierpliwych. Amnesia: The Bunker zalicza kolejne opóźnienie

Na pocieszenie dostaniemy demo.

Amnesia: The Bunker zaliczyła kolejne opóźnienie na ostatniej prostej do premiery. Tym razem debiut przesunięto o kolejne 2 tygodnie. Jeszcze w maju otrzymamy jednak wersję demonstracyjną do sprawdzenia na Steamie.

Z krótkiego komunikatu dowiedzieliśmy się, że deweloperzy natrafili na „nieprzewidziane trudności”. Z tego powodu za nowy termin przyjęto 6 czerwca. „Dodatkowy czas pozwoli nam naprawić resztę błędów i zapewnić możliwie najlepsze doświadczenie na premierę. Dziękujemy Wam za cierpliwość” - napisano na Twitterze.

Przypomnijmy, że zgodnie z pierwotnymi założeniami produkcja miała zadebiutować 16 maja. W kwietniu premierę przesunięto o jeszcze jeden tydzień. Najwyraźniej czasu wciąż było za mało, dlatego ostatecznie postawiono na czerwiec. - Myślę, że mogę mówić w imieniu całego zespołu. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co osiągnęliśmy. Wszystko układa się świetnie - zapewniał w ramach przeprosin dyrektor kreatywny Fredrik Olsson.

Nie brak jednak porcji dobrych wieści. Gracze będą mogli sprawdzić wersję demonstracyjną, która zostanie udostępniona na Steamie 22 maja. Termin nie jest zapewne przypadkowy. Ten sam dzień będzie jednocześnie ostatnią szansą na ogranie dema Layers of Fear od polskiego studia Blooper Team.

Amnesia: The Bunker zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Akcja toczy się w zrujnowanym bunkrze z czasów I wojny światowej. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, tytuł pozwoli na otwartą konfrontację z zagrożeniem. Sporą innowacją będzie również półotwarty świat i nieliniowa fabuła. Losowo generowane elementy rozgrywki pozwolą ukończyć grę na kilka sposobów.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze