Skip to main content

Diablo Immortal nie będzie krótkie. Poznaliśmy długość kampanii fabularnej

W planach dodatkowe treści.

Diablo Immortal trafi na PC, aczkolwiek gra wywodzi się z platform mobilnych. Przedstawiciel Blizzarda przekonuje jednak, że rodowód produkcji nie oznacza, że pozycja jest krótka.

W wywiadzie udzielonym serwisowi GameSpot starszy projektant Scott Burgess ujawnił, że ukończenie kampanii fabularnej, którą twórcy udostępnią na premierę tytułu, powinno zająć graczom około 20 godzin.

Deweloper dodaje, że Blizzard zamierza regularnie rozbudowywać projekt o nową zawartość. Co kilka miesięcy w produkcji pojawi się podziemie lub strefa, a z każdą powiązana będzie z dodatkową opowieścią do rozegrania.

Gra zaoferuje rozwiązania typowe dla gatunku MMO, ale Burgess zapewnia, że pozycja jest „prawdziwym Diablo” - nie zabraknie mrocznej atmosfery i innych elementów, za które fani pokochali cykl. Podkreśla jednocześnie, że tytuł „jest bardzo przystępny” dla osób nieznających serii.

Starszy projektant dodaje, że Blizzard od momentu zapowiedzi wiedział, że fani chcieliby, aby Immortal ukazał się na PC. Świadoma faktu, że zainteresowani i tak znajdą sposób, by zagrać w produkcję na komputerach, firma zaczęła prace nad stosowną, oficjalną wersją. Wspomnianą edycję ogłoszono tak późno, bo twórcom długo zajmowało jej dopracowanie.

Gra będzie dostępna za darmo, ale pojawią się opcjonalne mikropłatności w formie battle passa i płatnych przedmiotów kosmetycznych. Burgess twierdzi jednak, że można toczyć zmagania bez konieczności wydawania pieniędzy.

Diablo Immortal ukaże się już jutro na PC i urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem.

Zobacz także