Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo Immortal wciąż podbija portfele graczy. Tytuł zarobił już 100 mln dolarów

Tylko na urządzeniach mobilnych.

Mimo krytyki, jaka spada na Diablo Immortal z powodu mikropłatności, zainteresowanie grą nie słabnie. Według renomowanych analityków z firmy Sensor Tower, przychody produkcji przekroczyły już 100 milionów dolarów.

Jak piszą eksperci, podany wynik uwzględnia tylko pieniądze wygenerowane przez wersję mobilną tytułu. Niewykluczone więc, że rezultat jest jeszcze wyższy, ponieważ pozycja dostępna jest także na PC.

Diablo Immortal przekroczyło barierę 100 milionów dolarów przychodów w osiem tygodni, co plasuje grę Blizzarda w czołówce. Szybciej wspomnianą kwotę na telefonach i tabletach osiągnęło jedynie Pokemon Go, któremu zajęło to dwa tygodnie.

Wynik częściowo jest efektem debiutu produkcji w Chinach, gdzie pozycja pojawiła się dopiero 25 lipca - nieoficjalne informacje wskazują, że za opóźnienie odpowiada tamtejsza cenzura. W dwa dni od premiery w Państwie Środka tytuł był najchętniej pobieranym na iOS.

Diablo Immortal to jedna z gier, która najszybciej przekroczyła 100 mln dolarów przychodów

W ujęciu globalnym Diablo Immortal jest aktualnie trzynastą najlepiej zarabiającą grą na urządzeniach mobilnych. Najwięcej - bo aż 59 procent całej wygenerowanej do tej pory kwoty - wydają posiadacze sprzętów od Apple.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze