Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo III na PlayStation z trybem offline, bez domu aukcyjnego

Gra trafi także na konsole innych producentów?

Na trwających w Bostonie targach PAX East, Blizzard zaprezentował nie tylko nową grę karcianą - Hearthstone: Heroes of Warcraft. Po raz pierwszy szersza publiczność miała okazję zobaczyć i zagrać w Diablo III w wersji na konsolę PlayStation 3.

Jak informuje serwis Penny Arcade, producent zdecydował się wprowadzić daleko idące zmiany w nowym wydaniu Diablo. W odróżnieniu od wersji PC, bez przeszkód zagramy bez dostępu do sieci - maksymalnie czterech graczy na jednej konsoli.

Rezygnacja z wymogu dostępu do Internetu wiąże się także z kolejną zmianą - usunięciem Domu Aukcyjnego, w którym gracze mogą sprzedawać znalezione podczas gry przedmioty - także za realną gotówkę.

- Ekosystemy na PC i konsoli znacznie się różnią - wyjaśnia Joshua Mosqueria. - Z powodów technicznych zdecydowaliśmy się na zniesienie wymogu połączenia z Internetem, co spowodowało, że wprowadzenie Domu Aukcyjnego stało się kłopotliwe. Jak sprawdzić przedmioty? Jak upewnić się, że nie są skopiowane? - pyta retorycznie główny projektant.

Blizzard nie wyklucza także premiery na konsolach innych niż PlayStation. - W tej chwili nie mam nic do ogłoszenia. Ale wyłączność niekoniecznie należy do Sony - dodaje Mosqueria.

Diablo III miało premierę w maju 2012 roku i zostało ciepło przyjęte przez graczy, choć premiera nie obyła się bez przeszkód - właśnie za sprawą kłopotliwego wymogu połączenia z siecią. Wersję konsolową po raz pierwszy zapowiedziano podczas prezentacji PlayStation 4 w lutym.

Diablo III na PlayStation 3 - Trailer

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze