Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - wiedźma Yuria, klucz do uliczki w Wewnętrznym dziedzińcu: gdzie znaleźć, jak opuścić schody

Gdzie się znajduje i jak uwolnić wiedźmę Yurię.

Wiedźma Yuria to jedna z trzech postaci w Demon's Souls, która naucza magii. Aby trafiła do Spójni, gdzie chętnie podzieli się swoją czarodziejską wiedzą, musisz ją odnaleźć i uratować.

Yuria jest więziona w dość dobrze ukrytej lokacji. Poniżej przedstawiamy instrukcję, która umożliwi cię odnalezienie wiedźmy:

  • W Wewnętrznym dziedzińcu (1-3) odnaleźć ukrytą uliczkę (1), która doprowadzi cię do wieży, w której więziona jest Yuria;
  • bramka w uliczce jest zamknięta na klucz. Aby ją otworzyć, potrzebujesz Zakrwawionego żelaznego klucza.
  • Zakrwawiony żelazny klucz znajduje w więzieniu, które znajduje się na końcu lokacji Ścieżka Pana. Drzwi do tego budynku (2) również są zamknięte na klucz. Musisz zdobyć Żelazne kółko na klucze, aby je otworzyć.
  • Żelazne kółko na klucze ma przy sobie przeciwnik w stroju urzędnika w Wewnętrznym dziedzińcu. Na stronie: Demon's Souls - Wewnętrzny dziedziniec (1-3): przekroczenie mgły, brama, w punktach: 6-7 opisaliśmy, gdzie dokładnie znajduje się ten przedmiot.
  • Udaj się do więzienia i otwórz drzwi do budynku (2). Z ciała przeciwnika w stroju urzędnika zabierz Zakrwawiony żelazny klucz.
  • Możesz się teraz udać uliczki (1) w Wewnętrznym dziedzińcu.
  • Wąskimi alejkami dotrzesz do wieży, na szczycie której uwięziona jest Yuria. Pilnuje jej przeciwnik w stroju urzędnika (4). Musisz go oszukać, aby opuścił schody (3), którymi wejdziesz na górę. W tym celu musisz przebrać się za urzędnika. Przebranie składa się z czterech części: urzędniczego kapelusza, szat, rękawic i nogawic. Sprawdź, czy masz te przedmioty w ekwipunku. Jeśli tak, to załóż je, a przeciwnik opuści schody.
  • Kiedy wejdziesz na górę, zabij przeciwnika w stroju urzędnika (4), a potem zdejmij urzędnicze przebranie i podejdź do Yurii (5). Jeśli nie zmienisz ubrania, to wiedźma nie będzie skora do rozmowy.
  • Gdy Yuria pozna w tobie wybawcę, przeniesie się do Spójni.

Poszczególne elementy urzędniczego przebrania zdobędziesz w różnych lokacjach. Zdobędziesz te przedmioty z ciał poległych przeciwników w strojach urzędniczych:

Następnie: Demon's Souls - włócznia Istarelle: Czeluść Deprawacji, drabina, jak zdobyć

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Biorr: towarzysz, klucz do więzienia, gdzie znaleźć

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze