Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - Ścieżka Pana (1-2): ucieczka przed smokiem

Droga w kierunku bossa: Rycerz z wieży.

Dostęp do klińca: Ścieżka Pana odblokujesz w Demon's Souls po zabiciu bossa: Falaga, do którego dotarłeś od strony Bramy Boletarii.

Lokacja: Boletarski Pałac - Ścieżka Pana (Region 1-2)

Idź przed siebie. Dotrzesz do miejsca, gdzie stoczysz walkę z galaretami z tarczami. Jak już dobrze wiesz, żeby ich pokonać, musisz iść zajść od tyłu, by ataki były skuteczne. Zanim wyjdziesz z tego pomieszczenia, zajrzyj to bocznej alejki, na końcu której, za kratą, spotkasz Ostravę (1). Będzie czekał w tym miejscu, jeśli wcześniej uratowałeś go przed truposzami.

Porozmawiaj z nim zza kraty. Ponownie poprosi cię o pomoc.

Wyjdź na zewnątrz - na most. Nie biegnij jednak przed siebie, bo - gdy tylko zrobisz kilka kroków - pojawi się ponownie czerwony smok, który będzie ci znowu przeszkadzał. Masz dwie możliwości, aby przekroczyć most, nie dając się zabić bestii:

  • wycofaj się do pomieszczenia, gdzie walczyłeś z galaretami z tarczami; poczekaj, aż smok odleci; biegnij jak najszybciej w kierunku drugiej strony mostu; zdążysz dobiec na drugą stronę, zanim smok cię dogoni;
  • stań na początku mostu (dosłownie kilka kroczków od wyjścia); poczekaj, aż smok nadleci i zacznie ziać ogniem, wówczas biegnij za nim; zanim zrobi nawrót będziesz już po drugiej stronie mostu.

Na moście znajdują się przedmioty. Możesz nie zdążyć zebrać je za pierwszym podejściem, więc zgarnij jeden, maksymalnie dwa, przedmioty, a dopiero przy kolejnej próbie przekroczenia mostu zbierz ostatnią rzecz. Warto je zebrać, gdyż zdobędziesz dzięki temu Partyzanę, świetną broń drzewcową, w użyciu przypominającą pikę.

Kiedy będziesz już w wieży, przejdź w kierunku schodów. Na szczycie budynku przebywają wojownicy. Warto tam wejść, gdyż znajduje się tam katalizator, niezbędny przedmiot, jeśli chcesz korzystać z magii.

Zejdź po schodach na sam dół i wejdź środka (2), a potem do długiego korytarza. Kolejny cel podróży znajduje się po prawej stronie od wejścia. Jeśli natomiast pójdziesz w lewo, dotrzesz do Ostravy, którego możesz ponownie uratować .

Tak jak pisaliśmy powyżej, kolejny cel znajduje się po prawej stronie od wejście do korytarza. W tunelu spotkasz kilku trudnych wrogów do pokonania. Szczególnie uważaj na wilki, które mogą się zaatakować całą grupą. Wywabiaj je pojedynczo.

Kilkanaście kroków dalej znajduje się wyjście z korytarza (3). Zanim wyjdziesz, idź na koniec tunelu, pokonaj kusznika i porozmawiaj z Mętniakiem (4), u którego możesz zakupić przedmioty.

Skorzystaj wyjścia z korytarza (3), które jest zasłonięte deskami, więc uważniej przypatrz się otoczeniu i sprawdź, gdzie znajduje się barykada, którą musisz zniszczyć.

Wchodząc po schodach, dotrzesz na szczyt wieży, gdzie odnajdziesz Kompozytowy krótki łuk, więc warto się tam udać.

Wejdź do wnętrza wieży i przekrocz mgłę, za którą znajduje się kolejny most, który ponownie jest strzeżony przez smoka. Tak jak i poprzednim razem musisz przebiec przez most w odpowiednim momencie. Sprowokuj bestię, by nadleciała i zaczęła palić przestrzeń przed tobą. Kiedy cię minie, pobiegnij do przodu.

Po drugiej stronie mostu czeka cię trudna walka z kusznikami (5) i niebieskookim rycerzem (6). Schowaj się wozem, aby obronić się przed strzałami. Nie wychylaj się za bardzo, żeby niebieskooki przeciwnik (6) nie podszedł do ciebie. Zabij w pierwszej kolejności kuszników, a dopiero potem rycerza. Jeśli masz problemy z tą walką ucieknij w stronę mgły (7).

Jeśli przekroczysz mgłę (7) , czeka cię walka z bossem. Jeśli nie czujesz się na siłach i uciekłeś niebieskookim, wbiegnij do klatki schodowej (8). W tej części zamku znajdziesz kilka wartościowych przedmiotów, więc warto się tam udać przed walką z bossem, niezależnie od wcześniejszej sytuacji.

Kiedy pozbierasz wszystkie przedmioty i wyleczysz się, przekrocz mgłę (7), by rozpocząć starcie z Rycerzem z wieży.


Jeśli po walce z Rycerzem z wieży nie będziesz wiedział, co robić, lub nie możesz go pokonać, idź do innego regionu Boletarii. Na stronie: Demon' Souls - wszystkie lokacje: kolejność, gdzie iść i co odkrywać podpowiadamy, jakie lokacje zwiedzić i w jakiej kolejności.

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Bramy Boletarii (1-1): smoki, most, główna brama

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Demon's Souls

PS5, PS3

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.
Komentarze