Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - boss: Falanga

Galaretowany przeciwnik.

Falanga to pierwszy boss w Demon's Souls, którego musisz pokonać. Wcześniej, co prawda, mierzyłeś się już z Demonem strażniczym w prologu, ale wynik tamtej potyczki nie wpływał na postęp fabularny.

Arena walki z bossem znajduje się za główną bramą - otworzysz ją, używając dźwigni, która znajduje się za mostem strzeżonym przez czerwonego smoka.


Falanga zatem to boss, którego musisz zgładzić, by odblokować dalszą część lokacji i przede wszystkim podnieść poziom duszy postaci. Dlatego przygotuj się odpowiednio przed walką, aby ułatwić sobie pojedynek.

 • Zaopatrz się w dwa przedmioty, które zadają obrażenia od ognia, czyli: Żywicę sosnową oraz Bombę zapalającą. Boss jest bowiem wrażliwy na ogień, więc te przedmioty z pewnością się przydadzą. Możesz je zdobyć od wrogów, mętniaków, którzy kręcą się przy głównej bramie. Z przeciwników z płomiennym mieczem często wypadają Żywice sosnowe.
 • Przedmioty lecznicze również się przydadzą. Jeśli nie wiesz, jak je zdobyć, zajrzyj na stronię: Demon's Souls - leczenie: jak zdobyć więcej traw.

Poniżej przygotowaliśmy najważniejsze porady i wskazówki, dzięki którym pokonasz bossa Falangę:

 • Falanga to przeciwnik ukrywający się za mniejszymi wrogami, przypominających galarety z tarczami. Twoim zadaniem jest przedrzeć się przez jego zasłonę, by zadać mu obrażenia, dlatego musisz najpierw zająć się pomniejszymi oponentami.
 • Na początku walki, a także w jej trakcie, korzystaj z Żywicy sosnowej, aby dodać swojej broni obrażeń od ognia, na który boss wrażliwy.
 • Rzuć Bombę zapalającą w jego osłonę z wrogów. Ci wówczas znikną i odkryją dostęp do bossa. Bomby rzuć również w grupy galaret, które krążą wokół Falangi. Jeśli tego nie zrobisz, to - gdy się zbliżysz - zaatakują cię włóczniami.
 • Jeśli pozbyłeś się części wrogów i zniwelowałeś osłonę bossa, podejdź do niego, zaatakuj go kilkukrotnie i wycofaj się.
 • Następnie okrążaj bossa, aby poszukać słabego punktu (miejsca, gdzie jest niechroniony). Pomniejsi przeciwnicy są powoli i mało mobilni, więc bez problemu powinieneś zajść ich od tyłu. Pamiętaj, aby trzymać wysoko tarczę, aby włócznie odbijały się od niej.
 • Przez całą walkę staraj się okrążać bossa, w poszukiwaniu słabych (niezakrytych) punktów. W razie potrzeby nie żałuj Bomb zapalających, które pozwolą ci dostać się bliżej bossa.
 • Bądź ostrożny, ale jednocześnie nie zwlekaj z atakowaniem, gdyż po kilku chwilach boss się wyleczy, jeśli będziesz biernie przyglądał się sytuacji.
 • Pamiętaj, że im więcej przeciwników z tarczami pokonasz, tym łatwiej będzie ci podejść do bossa i zadać mu obrażenia.
 • Jeśli musisz się wyleczyć, schowaj się za filarem. Wówczas wrogie włócznie cię nie dosięgną.

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze