Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - Mefistofeles: kiedy się pojawi, zlecenia zabójstw

Seryjny morderca.

Mefistofeles to jedna z postaci w Demon's Souls, która może zlecić nam zadanie, które polega na wymordowaniu kilku osób przebywających w Spójni.

Zalecamy wykonać to zadanie przed samym końcem gry! Czyli przed udaniem się do ostatniego bossa. Celem opisywanej misji są zabójstwa kluczowych postaci w grze, przez co możesz pozbawić się wielu przydatnych funkcji, np. kupowania i dostrajania czarów czy cudów.

Aby Mefistofeles (1) w ogóle pojawiła się w Spójni i zechciała nam zlecić to makabryczne zadanie, musisz spełnić dwa warunki:

  • zabić Yurta, jej agenta - na stronie: Demon's Souls - Yurt, Górna Latria: czy uwolnić z klatki opisaliśmy, gdzie znajduje się ta postać i kiedy ją najlepiej zabić;
  • musisz osiągnąć „czystą czerń” tendencji postaci (nie świata!). Jeśli chcesz szybko osiągnąć tę mroczną wartość zabij kilku NPC, najlepiej handlarzy, którzy nie będą ci już potrzebni (np. Byłą żonę szlachcica w Więzieniu Nadziei czy Hienę cmentarną Bligę w Świątyni Burz).

Jeśli spełnisz te warunki, Mefistofeles (1) będzie czekała na ciebie w sali, w środkowej części Spójni, nad klińcami. Porozmawiaj z nią, a zleci ci zadanie. Przed dokonaniem zabójstwa, kobieta powie ci kto jest kolejnym celem. Za każdym razem musisz zaakceptować jej „propozycję”.

Nie ma znaczenia, jak zginą postacie, na które Mefistofeles wydała wyrok. Czy umrą więc z twojej ręki, Yurta, czy też w inny sposób nie jest istotne. Ważne jest natomiast, żeby te osoby odnaleźć i zgładzić, jeśli nie ma ich w Spójni.

Poniżej zamiesiliśmy - w kolejności zleceń - listę postaci, które muszą zginąć. Na poszczególnych stronach zamieściliśmy także informacje, gdzie odnaleźć te osoby i jak sprawić, by pojawiły w Spójni.

  • Święty Urban - musisz go najpierw odnaleźć i uratować, dopiero wówczas przeniesie się do Spójni. Oprócz niego musisz też zabić jego przyjaciół. Kiedy go zaatakujesz, do walki dołączą pozostali.
  • Freke - podobnie jak Świętego Urbana, i jego musisz uratować, by przeniósł się do Spójni. Oprócz niego musisz zabić także jego ucznia.
  • Łata Hiena (Patches). Po raz pierwszy odnajdziesz go w lokacji: Miasto tuneli (2-2) - patrz punkt: 7. Potem spotkasz go także w Ścieżce rytualnej (4-2). Możesz go zabić w Spójni, gdy się do niej przeniesie, albo w innych lokacjach, kiedy go spotkasz.
  • Biorr - siedzi w więzieniu. Kiedy go uwolnisz możesz go zabić w Spójni. Może go także zabić niebieski smok w Wieży Króla (1-4).
  • Ostrava z Boletarii - spotkasz go praktycznie w każdej lokacji Boletarskiego Pałacu, a także w Spójni. Warto jednak poczekać z zabiciem go do momentu, gdy sam skona w Wieży Króla (1-4) - patrz punkt 12.
  • Wiedźma Yuria - możesz ją wyeliminować dopiero, gdy ją uwolnisz.

Kiedy zlikwidujesz ostatni cel, czyli Yurię, porozmawiaj z Mefistofeles. W nagrodę otrzymasz od niej Pierścień wroga, ale w tym samym momencie cię zaatakuje. Z jej ciała zabierzesz: Pierścień przeklętych, Złotą maskę i Lewak (sztylet).

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - włócznia Istarelle: Czeluść Deprawacji, drabina, jak zdobyć

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze