Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demo Resident Evil Village ujawnia informacje o wysokiej wampirzycy. Wzrost i inne ciekawostki

Ulubienica internautów pod lupą.

  • Społeczność graczy próbuje poznać historię wampirzycy z RE: Village
  • Nie ma pewności, że to nieumarła, jednak znaleziono znaczące dowody

Jedną z głównych antagonistek Resident Evil Village wydaje się być wysoka wampirzyca, którą po raz pierwszy ujawniono w krótkim teaserze przed prezentacją gry. Internauci natychmiast pokochali postać, tworząc fanarty, przygotowując cosplaye i inne materiały, mimo że nie wiedzieli o kobiecie zbyt wiele. Teraz część jej historii - a nawet wzrost - ujawnia wydane niedawno na PS5 demo gry.

Zacznijmy od wzrostu Alciny Dimitrescu (nazwisko pojawia się na stronie Capcomu), który policzyła redaktorka Kotaku. Ash Parrish wzięła na warsztat scenę, w której wampirzyca przeciska się przez futrynę wrót. Wejście porównała do rozmiaru realnych drzwi z XV w., dodając jeszcze potem wymiary głowy. Metoda jest oczywiście dość dyskusyjna, ale finalnie dziennikarka uzyskała wysokość 2,43 m.

Alcina to nowa obsesja Internetu

Przejdźmy teraz do reszty informacji. Ciekawostki są związane z fabułą, więc ostrzegamy przed spoilerami.

W demie gry znajduje się notatka, sporządzona w 1958 roku przez osobę zatrudnioną w zamku zamieszkałym przez Alcinę. Wpis wspomina o „Pani domu” oraz jej trzech córkach (kobiety również widzieliśmy w nowym zwiastunie gry). Pewnego razu „Panna Daniela” - prawdopodobnie jedna z córek - przecięła twarz autora nożem. Natomiast po otwarciu okna kobiety krzyknęły, by natychmiast je zamknąć.

Aktualnie nie ma pewności, czy Alcina wraz z córkami to wampirzyce, jednak dowody są dość jednoznaczne. Notatkę sporządzono 60 lat przed wydarzeniami z Resident Evil Village, jednak w grze kobiety wydają się być młode. Poza tym, jak czytamy w jednym z listów obsługi zamku, „Pani wraz z dziewczynami wyraźnie zapewniały, że nie gryzą”.

Pani domu nie wygląda na gościnną

Inny wpis ujawnia informacje o sekretnej metodzie wyrabiania wina w Zamku Dimitrescu. Specjalnością Alciny jest podobno „wzbogacanie bukietu smakowego” w specyficzny sposób, w wyniku czego powstaje wino Sanguis Virginis. W tłumaczeniu z języka łacińskiego jest to „Krew Dziewicy”. Gracz może nawet znaleźć kielich, z którego wypito krew.

Wskazówki z dema Village sugerują, że po zatrudnieniu, obsługa zamku zostaje wrzucona do lochów, a następnie wykorzystana w produkcji wina. W wersji testowej - zwanej właśnie „Dziewica” - wcielamy się w osobę uciekającą z takich podziemi.

Mimo tak wyraźnych sugestii, dotyczących wampirzej natury Alciny, internauci zwracają uwagę na odbicie wysokiej kobiety. W popkulturze krwiopijcy raczej nie są przedstawiani jako osoby, które mogą przejrzeć się w lustrze.

Zastanawiające...

Niektórzy spekulują, że antagonistka może być Tyrantem - rodzajem przeciwników w serii, których reprezentował chociażby Mr X z Resident Evil 2.

Village zadebiutuje 7 maja na PC oraz konsolach aktualnej i poprzedniej generacji. Demo jest dostępne tylko na PS5.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze