Skip to main content

Demo Forspoken z mieszanymi opiniami. Square Enix odpowiada na krytykę

Przynajmniej w jednej z kwestii.

Opublikowane kilka dni temu demo Forspoken spotkało się z mieszanymi opiniami graczy. Jedni uważają, że gra zapowiada się fantastycznie, podczas gdy inni zalecają wstrzymanie się z zakupem pełnej wersji. Square Enix - wydawca gry - odpowiedziało na krytykę, przynajmniej w kwestii projektu zadań.

O wrażeniach z wersji testowej gorąco dyskutowali między innymi użytkownicy serwisu Reddit. „Walka jest prosta i powtarzalna. Podejrzewam, że zrobi się ciekawsza, gdy odblokujemy więcej czarów i trafimy na silniejszych wrogów” - uważa JohnLocke815.

Moim największym zarzutem jest jednak system zdobywania surowców i craftingu. Poza tym walka wydaje się w porządku z potencjałem na ciekawsze mechaniki, a sama gra wygląda dobrze w trybie Jakości” - odpowiada Alexjimthing, rozwijając potem swoją wypowiedź, że niektóre zdobyte składniki pozwalają rozwinąć ekwipunek zbyt szybko, natomiast inne nie mają wyraźnego zastosowania.

Pojawiły się także zarzuty między innymi o niezbyt ergonomiczne przypisanie akcji do przycisków pada, niestabilny framerate, problemy z systemem namierzania celów, nieintuicyjny projekt interfejsu oraz niezbyt rozbudowane questy. Square Enix postanowiło odpowiedzieć na krytykę, przynajmniej w kwestii zadań. W rozmowie z serwisem Gematsu, dyrektor kreatywny tytułu - Raio Mitsuno - powiedział, że misje w pełnej wersji będą inne, niż te przedstawione w demie.

Gameplay został specjalnie przystosowany na potrzeby dema, żeby dać graczom próbkę parkouru i magii w grze. Specjalnie wybraliśmy do pokazu styl fetch-questów, w stylu znalezienia kilku przedmiotów i pokonania bossa. Pełna gra nie jest zaprojektowana w ten sposób, to tylko cecha wersji demonstracyjnej” - tłumaczy deweloper.

Z drugiej strony, w sieci możemy także przeczytać pozytywne komentarze. Użytkownik MittenstheMighty poświęcił cały post, nazywając dostępny podgląd tytułu „Najlepszym demem, w jakie kiedykolwiek grał”.

Każdy kiedyś trafia na grę, która wydaje się, jakby została stworzona specjalnie dla niego. W moim przypadku tak jest z Forspoken. Grałem ponad trzy godziny i nie mogę opisać, jak bardzo kocham tę grę. Przemieszczanie się jest niezwykle płynne (chociaż linka z hakiem nie jest idealna), a magiczny parkour idealnie pasuje do świata gry i dodaje zaskakująco dużo głębi do walki” - pisze internauta.

Przypomnijmy, że Forspoken zadebiutuje 24 stycznia 2023 roku na PS5 oraz PC. W grze wcielamy się w postać Frey, która ze współczesnego Nowego Jorku zostaje przeniesiona do magicznej krainy Athia. Pozyskuje tam magiczne moce, które chce wykorzystać, aby wrócić do domu.

Zobacz także